Sanghaji tenisztorna: Federer két szettben legyőzte Nadalt

Roger Federer sikerével zárult a sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna. A 36 éves svájci kiválóság a döntőben nem adott esélyt nagy riválisának, a világranglistát vezető spanyol Rafael Nadalnak, és 72 perc alatt, két szettben behúzta a győzelmet.

Akik szorosabb döntőt vártak, valószínűleg csalódtak kicsit, ugyanis Federer nem adott esélyt Nadalnak – írja a nemzetisport.hu. A svájci az első szettben rögtön elvette rivális adogatását, és az előnyét végig is vitte. A második játszmában 2:2-nél, majd 5:3-as előnyénél is elnyerte a spanyol adogatását, utóbbival magát a meccset is lezárta.

„Talán egyikünk sem gondolta, hogy ilyen évünk lesz, legalábbis én biztosan nem – mondta a győzelme után Federer, miközben Nadal felé fordult. – Örülök, hogy ma veled együtt lehettem a pályán, és remélem, hogy még több egymás elleni mérkőzésünk lesz a hátralévő tornáinkon.”

Ez volt Federer 38. Nadal elleni összecsapása, és bár a mostani sikerével együtt már sorozatban öt győzelemnél tart, összesítésben még lényegesen jobban áll a spanyol (23–15).

Federer Sanghajban a hatodik tornagyőzelmét aratta 2017-ben, Wimbledon és az Australian Open mellett a Miamiban és Indian Wellsben rendezett Masters-versenyt, valamint a hallei tornát nyerte meg. Még imponálóbb adat, hogy idén csak négy meccset veszített a svájci.

Egész karrierjét tekintve már 94 tornagyőzelemnél jár, amivel beérte Ivan Lendlt az örökranglistán, és már csak Jimmy Connors (109) áll előtte az 1968 óta tartó „open era" időszakában.