Sakkvilágbajnok- jelölti torna: Feltámadt Ting Li-zsen

Az eddig pontot sem szerző kínai Ting Li-zsen a legjobbkor tért vissza a versenybe: a torna fő esélyesének tartott amerikai Fabiano Caruana ellen nyert a sakkozók jekatyerinburgi sakkvilágbajnok-jelölti tornáján.

A mezőny két, 2800 feletti Élő-pontszámmal büszkélkedő versenyzőjének csatájában a meglepetésre szláv védelemmel nyitó, és már a kilencedik lépésben központi gyalogot áldozó amerikai hamar hátrányba került, de nem adta könnyen magát, még a legkilátástalanabb helyzetben is folytatta a küzdelmet. Próbálta valahogy döntetlenre hozni a játszmát, de túl nagy hátrányba került kínai riválisával szemben, akinek ez a győzelem volt az utolsó esélye arra, hogy versenyben maradjon.

A harmadik fordulóban a négy játszmából egyébként ez volt az egyetlen, amelyen eldőlt az egy pont sorsa, a másik három parti döntetlennel végződött.

Eredmények, 3. forduló: Ting Li-zsen (kínai)–Fabiano Caruana (amerikai) 1–0, Anish Giri (holland)–Maxime Vachier-Lagrave (francia) döntetlen, Alekszandr Griscsuk (orosz)–Vang Hao (kínai) döntetlen, Kirill Alekszejenko (orosz)–Jan Nepomnjacsij (orosz) döntetlen. Az állás: 1. Nepomnjacsij 2 pont, 2. Vachier-Lagrave 2, 3. Vang Hao 2, 4. Caruana 1.5, 5. Griscsuk 1.5, 6. Ting Li-zsen 1, 7. Giri 1, 8. Alekszejenko 1.