Röviden: foci és rögbi

CFR 1907: ÚJABB HALASZTÁS FIZETÉSKÉPTELENSÉGI ÜGYBEN

Hétfőn nem született végső döntés a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapat fizetésképtelenségből való kilépése ügyében. A törvényszéken újabb tárgyalási időpontot jelöltek meg március 31-re. Mindez azután, hogy március elején a főrészvényes Marian Băgăcean mintegy ötmillió eurót utalt át az egyesület számlájára, viszont két hitelező még mindig elégedetlen. Ezzel a vasutasklub gyakorlatilag elvesztette a lehetőségét, hogy ősszel az európai kupákban induljon.

U FC: LEGYŐZTÉK A SEREGHAJTÓT

Nem okozott gondot a dési kiszállás sem a Kolozsvári U FC negyedosztályú labdarúgócsapata számára, amely a 18. forduló keretében mintegy 500 szurkoló jelenlétében a sereghajtó helyi CFR-t 5–0 (3–0) arányban legyőzte. Ezzel az egyetemisták túlhaladták a 100-as gólhatárt a bajnokságban (most 101 találatnál járnak). A gólkirályi címre hajtó Brian Lemec mesterhármassal (11., 20. és 54. perc) járult hozzá a sikerhez, a másik két találat Andrei Haţiegan (33. perc, 11 m) és Dorin Goga (86. perc) nevéhez fűződik. A következő fordulóban a Dan Anca Sportbázison a Gyalui Szamos lesz az ellenfél szombaton 15 órai kezdettel.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt edzők a következő csapatnak szavaztak bizalmat: Man – Budăcan (59. perc Fizeşan), Abrudan, Ionescu (69. perc Irimie), Manu – Giurgiu, Rogozan (81. perc Budin) – Takacs, Haţiegan, Goga – Lemac (75. perc Salcău).

Az élen: 1. U FC 46 perc/16 mérkőzés, 2. Szamosújvári Atletic Olimpia 41/17, 3. Tordai Üveg Aranyos 40/17.

ORANGE I. LIGA, RÁJÁTSZÁS: GÓL NÉLKÜLI VASÁRNAP

Sem az alsóházi, sem a felsőházi mérkőzésen nem született gól a labdarúgó élvonal vasárnapi mérkőzésein.

Eredmények:

A 7–14. helyért: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 0–0. Lapzárta után ért véget Temesvári ACS Poli–Voluntari-i FC és a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Jászvásári Politechnika MSC összecsapás. Az állás: 1. Gázmetán 24 pont/2 mérkőzés, 2. Jászvásár 18/1, 3. Botoşani-i FC 17/2, 4. Voluntari 16/1, 5. Chiajnai Concordia 13/2, 6. Pandúrok 11/1, 7. Temesvár 10/1, 8. Marosvásárhelyi ESE/ASA 9/2.Az 1–6. helyért: • Bukaresti Dinamó–Krajovai Universitatea SK 0–0. Két forduló után az állás: 1. Konstancai Viitorul 30 pont, 2. Bukaresti Steaua 27, 3. KOLOZSVÁRI CFR 1907 25, 4. Krajova 24, 5. Dinamó 23 (0–0), 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 23 (2–3).

RÖGBI: VÉGET ÉRT A HAT NEMZET TORNÁJA

Az utolsó forduló előtt már gyakorlatilag eldőltek a lényeges dolgok a férfi rögbi Hat Nemzet Tornáján: Anglia nem veszíthette el az elsőséget, a nyeretlen Olaszország pedig a „fakanalas” jutalommal járó sereghajtó pozíciót. Az angolok viszont kikaptak Írországban, így nem sikerült a Grand Slamet elérniük. Anglia megmaradt a sorozatban elért 18 sikerrel (ugyanennyit ért el Új-Zéland is egykoron), a 19., világrekordot jelentő győzelem nem jött össze.

Eredmények: • Skócia–Olaszország 29–0 (15–0) – támadó bónuszpont a győztesnek • Írország–Anglia 13–9 (10–3) • Franciaország–Wales 20–18 (10–9) – utóbbi két meccsen védekező bónuszpont a veszteseknek. A végeredmény: 1. Anglia 19 pont, 2. Írország 14, 3. Franciaország 14, 4. Skócia 14, 5. Wales 10, 6. Olaszország 0.

RÖGBI: ROMÁNIA NYERTE AZ EURÓPAI NEMZETEK KUPÁJÁT

Az utolsó fordulóban a fővárosi Diadalív Stadionban mintegy 4000 néző előtt rendezett mérkőzésen Románia 8–7 (5–7) arányban legyűrte Grúziát. Ezzel megszerezte nem csak a két nemzet között kiírt Antim Ivireanul Kupát, hanem első lett a férfi rögbi Európai Nemzetek Kupájában is. A pontokon Cătălin Fercu (cél) és Florin Vlaicu (büntetőrúgás), illetve Merab Sarikadze (cél) és Merab Kvirikasvili (jutalomrúgás) osztozott. A védekező bónuszpont a grúzokat illette meg, így a két csapat egyaránt 19 ponttal zárt. Grúziának jobb volt a gólaránya, éppen ezért – tévesen – őt hirdették ki végső győztesnek, a szakszövetség viszont utólag kijavította technikai hibáját: az egymás elleni mérkőzés volt a döntő tényező.

További eredmények: • Oroszország–Németország 52–25 • Spanyolország–Belgium 30–0 (a mérkőzést Vlad Iordăchescu vezette) – mindkét esetben támadó bónuszpont a győztesnek. Végeredmény: 1. ROMÁNIA 19 pont, 2. Grúzia 19, 3. Spanyolország 13, 4. Oroszország 9, 5. Németország 8, 6. Belgium 2.

Jövőre felcserélt pályaválasztókkal rendezik a mérkőzéseket, a végső sorrend első helyezettje jut a 2019-es Japánban esedékes világbajnokságra.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.