Rotterdam: Fucsovics a nyolc között

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte a kilencedik helyen kiemelt grúziai/georgiai Nikoloz Baszilasvilit.

Nem indult jól a találkozó Fucsovics számára, aki 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát.

A második szett rögtön a 27 esztendős nyíregyházi teniszező két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma.

A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt japán Kej Nisikorival találkozik.

Eredmények, nyolcaddöntő: Fucsovics–Baszilasvili (grúz/georgiai, 9.) 7:6 (1), 6:1; Nisikori (japán, 1.)–Gulbis (lett) 6:1, 6:4; Medvegyev (orosz, 5.)–Verdasco (spanyol) 6:2, 7:5; Dzumhur (bosnyák)–Kukuskin (kazah) 6:4, 7:6 (3); Tsonga (francia)–Griekspoor (holland) 7:6 (5), 6:1. A negyeddöntő párosítása: Nisikori–Fucsovics, Wawrinka (svájci)–Shapovalov (kanadai, 10.), Monfils (francia)–Dzumhur és Medvegyev–Tsonga.