Röplabda: Nehezen adta meg magát a Dési Egyesülés

Rég nem láttunk az élvonalban ilyen szoros szettet, mint a hétvégi Bukaresti Steaua–Dési Egyesülés mérkőzés első játszmájában a férfi röplabda A1-osztály 12. fordulójában.

Közel harminc percet tartott, és egy adott pillanatban úgy nézett ki a dolog, sehogy sem akar megugrani valamelyik fél. Mintha tartottak volna egymástól a csapatok és annak ellenére, hogy a hazaiak nyolc pont előnnyel is vezettek, a Szamos-parti alakulat mindig kiegyenlített, sőt két alkalommal vezetett is a tabellán. Végül is a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya, Bogdan Tănase által irányított katonagárda nagy nehezen megnyerte az első játszmát 33–31-re, majd a másodikat is 25–18-ra. Ekkor éledtek fel Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai, akik a harmadik játszmát meg is nyerték 25–16-ra. Az utolsó szett azonban a Steaua győzelmével végződött (25–20), ami a fővárosiak végső sikerét jelentette 3:1 arányban. A tévé képernyője előtt az egész ország láthatta, hogy a désiek nem játszottak másodszerepet, sőt voltak időszakok, amikor felülkerekedtek a valamikor jobb időket megért bukaresti együttes ellen. A hazaiaktól a legeredményesebb játékos a dél-amerikai Provenzano de Prac volt 21 ponttal, míg az Egyesülés legjobbjai Mihai Coasă és Silviu Suson (a csapat legtapasztaltabb emberei) voltak, egyaránt tíz ponttal. A hazaiaknál pályán volt Eduard Ocunschi  is, aki ezen a télen éppen Désről tért vissza anyaegyesületéhez. A Bukarest melletti Mihai Viteazul Sportteremben lebonyolított összecsapás 108 percet tartott, ami valóságos rekordnak számít a hazai A1-bajnokságban.

Végeredmény: • Bukaresti Steaua–Dési Egyesülés 3:1 (31, 18, –16, 20).

A következő, 13. fordulóban a Dési Egyesülés szabadnapos, így van bőven idejük az edzőknek rendbe hozni az esetleges hibákat, és felkészülni a tavaszi idény további mérkőzéseire.

Mindössze 66 percet tartott a Kolozsvári Universitatea Sportklub szenvedése a Krajovai U MSC ellen a Horia Demian Sportcsarnokban, a lengyel Raslav Sobolewski és Lőtei Rómeó Attila edzette gárda nem tudta felborítani a papírformát az oltyánok ellen.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Krajovai U MSC 0:3 (–20. –19, –14).

Hasonlóképpen nem volt esélye győzelemre Kolozs megye harmadik csapatának, az újonc Aranyosgyéresi MSC-nek a Galaci Arcada otthonában, ez a találkozó mindössze 64 percet tartott.

Végeredmény: • Galaci Arcada–Aranyosgyéresi MSC 3–0 (17, 18, 16).

A február 2-i 13 játéknapon mindkét Kolozs megyei gárda a fővárosba látogat, az Universitatea a Dinamó vendége lesz, a gyéresiek a Bukaresti MSC-vel mérkőznek.

További eredmények a visszavágó első fordulójából: • Bukaresti Dinamó–Bukaresti MSC 3:1 • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Zilahi MRK 0:3. A Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK szabadnapos volt. Az állás: 1. Zilah 31 pont (32:4), 2. Krajova 31 (33:5), 3. Arcada 22, …, 7. DÉS 16, 8. ARANYOSGYÉRES 10, …, 10. KOLOZSVÁR 6.

A női bajnokságban folytatódtak a visszavágók, az előző fordulóban szabadnapos Kolozsvári U NTT Data a Lugosi MSC otthonába látogatott, és sima vereséget szenvedett. Luminiţa Trombiţaş együttese a hétvégén a Balázsfalvi Volei Alba MSC-t fogadja a 12. fordulóban.

Végeredmény: • Lugosi MSC–Kolozsvári U NTT Data 3:0 (18, 14, 18).

A 11 játéknap többi eredménye: • Bákói Ştiinţa–Bukaresti Dinamó 3:0 • Târgoviştei MSC–Galaci Belor ESK 3:0. A Bukaresti MSC és a Balázsfalvi Volei Alba MSC szabadnapos volt. A sorrend: 1. Balázsfalva 27 pont/9 mérkőzés, 2. Buk. MSC 23/9, 3. Bákó 18/9, …, 7. U NTT DATA 9/9.