Röplabda: elvéreztek Nagybányán a főiskolások

A férfi röplabda A1-bajnokság rájátszásában (7–10. hely) a harmadik fordulójának utolsó találkozóját hétfő délután játszották le Nagybányán, ahol a helyi Ştiinţa Explorări a Kolozsvári Universitatea Sportklubot fogadta.

ERKEDI CSABA

A Lascăr Pană Sportpalotában lebonyolított találkozón alig néhány néző vett részt, az utóbbi években gyér érdeklődés kíséri a valamikor jobb időket megért sportágat. A máramarosiak könnyen nyertek, a vendégek csak a harmadik szettben tanúsítottak nagyobb ellenállást, de azt is elveszítették 29–27-re.

A lengyel Piotr Sobolewski és Lőtei Rómeó Attila edzette Universitatea SK beletörődött sorsába, tudva azt, hogy ismert a két kieső, így számára mindegy, hányadik helyen végez. A hazaiak is várakozáson alul szerepeltek ebben a bajnokságban, ők is inkább a következő idényre összpontosítanak, és igyekeznek megtartani a jelenlegi játékoskeretet.

A Gutin alji találkozó 104 percet tartott, csak a harmadik játszma húzódott el, a másik kettőben aránylag hamar végeztek ellenfelükkel a nagybányaiak, akiknek Marius Botea a román férfi bajnokság egyik legrégibb és legtapasztaltabb edzője.

A hétfő délutáni összecsapáson a Ştiinţa Explorări legjobb játékosa az argentin Cristian Imhoff volt 20 ponttal, míg a kolozsvári alakulatból az éppen Nagybányáról érkezett Vlad Negrean tűnt ki 22 ponttal.

Eredmény: • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Kolozsvári Universitatea Sportklub 3:0 (19, 21, 27). Az állás 22 mérkőzés alapján: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 34 PONT, 2. Nagybánya 21, 3. ARANYOSGYÉRESI MSC 16, 4. KOLOZSVÁR 10.