Röplabda A1-osztály, 3. forduló: Sima dési győzelem

Váratlanul könnyű mérkőzésük volt a désieknek régi vetélytársuk, a szomszéd Nagybányai Ştiinţa Explorări együttesével szemben a férfi röplabda A1-osztály 3. fordulójában.

Általában a két erdélyi csapat közötti találkozókon mindig szoros eredmény született, de a telt ház előtt rendezett hétvégi fordulóban messzemenően a hazaiak uralták a viadalt. Alig egy óra alatt végzett ellenfelével az Egyesülés, annyira nagy volt a különbség a két gárda között. Lassan kezdenek formába lendülni Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai, annak ellenére, hogy a Szamos-partiak a második menetben szabadok voltak (ellenfelük, a címvédő Ploieşti-i Tricolorul utolsó percben anyagi problémák miatt visszalépett).

A désiek mind a három játszmában mindvégig remek játékkal örvendeztették meg lelkes szurkolóikat. A Gutin alji alakulat csupán egyszer vezetett, méghozzá a második szett elején, 3–4-es állásnál. Az Egyesülés fölényét  elismerte Marius Botea, a Ştiinţa Explorări edzője, a hazai röplabda egyik legkiválóbb és legsportszerűbb szakembere (aki Sorin Pop segédjével több mint tíz éve irányítja a régmúltú gárdát, valószínűleg nincs ilyen régiségű kispad a román élvonalban, de még az A2 bajnokságban sem). A nagybányaiaknál pályára lépett Vasile Talpă és Dragoş Răileanu, akiket a vendégcsapat a nyáron éppen a Dési Egyesüléstől igazolt le. Mindkettő várakozáson alul szerepelt.

A désiek a következő csapattal kezdték a találkozót: Coasă, Grigoraş, Vidonics,  Curuia, Suson/Kántor.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0 (22, 18, 16).

Kolozs megye másik két együttese idegenben szerepelt, egyik sem nyert szettet. A Kolozsvári Universitatea Sportklub a Zilahi MRK-tól kapott ki 3:0 (20, 22, 18) arányban, míg az újonc Aranyosgyéresi MSC a fővárosban szenvedett vereséget a Bukaresti Dinamótól, szintén 3:0 (20, 17, 15).

A 3. forduló többi eredménye: • Karácsonkői/Piara Neamţ-i MRK–Krajovai U MSC 0:3 • Bukaresti MSC–Bukaresti Steaua 3:1. A Galaci Arcada szabadnapos volt. Vezet Krajova 8 ponttal, három hétpontos alakulat (Zilah, Dinamó és Buk. MSC) előtt. A Dési Egyesülés a 6. (4 ponttal), a Kolozsvári Universitatea 9. (1 ponttal) az Aranyosgyéres 11. (0 ponttal).

A női bajnokság nyitófordulójában: • Temesvári Agroland–Kolozsvári U NTT Data 3:0 (21, 17, 21). A többi eredmény: • Balázsfalvi Volei MSC–Galaci Beldor ESK 3:0 • Târgoviştei MSC–Bukaresti MSC 2:3 • Bákói Ştiinţa–Lugosi MSC 3:0. A Bukaresti Dinamó szabadnapos volt.