Románia nyerte a Kárpát Trófeát

Négy válogatott csapat részvételével rendezték a hét végén a călăraşi-i sportcsarnokban a férfi kézilabda Kárpát Trófeát.

Az elődöntőben a spanyol Xavier Pascual Fuertes szövetségi kapitány irányította házigazdák könnyedén verték kilenc góllal Bahreint, igaz a kis ázsiai ország csapata a szünetben még két góllal vezetett (sőt a 14. percben még 8–3 is volt az arabok javára). Az izlandi szövetségi kapitány, Gudmundur Gudmundsson által vezetett vendégektől két játékos is piros lapot kapott, a 26. percben Mohamed Habib (mivel egy 7 méteres során szándékosan fejbe dobta Mihai Popescu kapust) és a második félidőben a harmadszor is kiállított Hasan Madan.

A másik ágon Portugália jutott a fináléba.

Eredmények, elődöntő: • Románia–Bahrein 29–20 (11–13) – a román csapat: Ionuţ Iancu, Mihai Popescu (kapusok) – Alex Şimicu 3, Adrian Rotaru, Demis Grigoraş 3, Dan Racoţea 1, Marius Sadoveac 6, Gabriel Bujor 1, Dragoş Soare 2, Nicuşor Negru 6, Csepreghi Alex 2, Javier Humet, Robert Militaru 1, Cristian Fenici 1, Viorel Fotache 1, Chike Onyejekwe 2. A bahreini együttesből A. Qader Mahmood és Jalal Ahmed volt a legeredményesebb 4–4 találattal. • Portugália–Tunézia 33–29 (14–14).

Kisdöntő: • Bahrein–Tunézia 25–24 (13–13). Döntő: • Románia–Portugália 26–23 (15–10) – román góldobók: Şimicu és Grigoraş 5–5, Racoţea és Humet 3–3, Rotaru, Bujor, Negru és Thalmaier Roland 2–2, Fenici és Soare 1–1. A luzitánoktól Fabio Magalhaes 4 gólig jutott.

Ezek voltak a román válogatott utolsó felkészülési mérkőzései a 2019-es világbajnoki selejtezők előtt. Az első fordulót Bolzanóban rendezik január 11. és 13. között. A harmadik csoportban csütörtökön 20 órától a házigazda Olaszország lesz Románia első ellenfele, másnap 17.30-tól a Feröer-szigetek ellen játszanak Sadoveacék, majd szombaton 19.15-től Ukrajna ellen zár Xavier Pascual együttese. A hat selejtezőcsoportból csak a győztesek jutnak tovább a rájátszásba.