Románia legyűrte Chilét

A német Christoph Daum szövetségi kapitány irányította román válogatott egygólos győzelmet aratott a Kolozsvár Arénában a világranglistán negyedik helyezett Chile ellen. A több mint 10 ezer ember előtt lejátszott barátságos mérkőzés 3–2 (1–2) eredménnyel zárult, a találkozót a holland Bas Nijhuis vezette.

A dél-amerikai gárda már 2–0-ra is vezetett a 18. percben Eduardo Vargas (8. perc, 17 méteres lövés) és Leonardo Valencia (éles szögből talált be a 18. percben) volt eredményes. A román válogatott azonban talpra tudott állni, és Bogdan Stancu (31. perc, 24 m-es szabadrúgásból), Nicolae Stanciu (60. perc, húsz méteres bombája a kapufáról pattant be) és Alexandru Băluţă (83. perc, a képen, Stanciu kapusról kipattanó lövését értékesítette) találataival fordított, kihasználva azt, hogy a vendégek több mint egy órát emberhátrányban játszottak. A 33. percben a csapatkapitány Gary Mendel jutott a kiállítás sorsára, miután nem tudta türtőztetni magát Florin Andone provokálása nyomán.

Ez volt a szövetségi kapitány második sikere, a nyolc mérkőzés alatt eddig 3–3 döntetlent és vereséget jegyzett a csapat. A Kolozsvár Arénában ez volt az első sikere nemzeti tizenegynek, eddig csak döntetlenek születtek (Spanyolország, Montenegró és Dánia ellen, utóbbi kettő világbajnoki selejtezőn).

A mester két debütáló játékosnak szavazott bizalmat, ez volt Cristian Ganea (Konstancai Viitorul) és Băluţă (Krajovai Universitatea SK) első válogatottsága. Utóbbi elmondhatja, hogy nem babonás: 13-as mezszámmal lépett pályára 13-án, s gólt is lőtt.

A válogatott következő meccse szeptember 1-jén Bukarestben lesz, a Nemezti Arénában fogadja Örményországot vb-selejtezőn. A kétszeres Copa America-nyertes Chile szombattól Konföderációs Kupán vesz részt, Kamerun, Németország és Ausztrália lesz az ellenfele.

A mérkőzés elején ünnepélyes keretek között visszavonult a válogatottól a 37 esztendős Lucian Sânmărtean (21-szer öltötte magára a címeres mezt, gólt nem lőtt), egy kupát kapott a Román Labdarúgó Szövetség elnökétől Răzvan Burleanutól. A kezdőrúgást Sânmărtean kislánya, Natalia végezte el.

Végeredmény: • Románia–Chile 3–2 (gól: Stancu – 31., Stanciu – 60. és Băluță – 83. perc, illetve Vargas – 8. és Valencia – 18. perc).

A két együttes összeállítása:

ROMÁNIA: Costel Pantilimon  – Romario Benzar (46. perc Andrei Ivan), Vlad Chiricheş (csapatkapitány), Alin Toşca, Cristian Ganea (70. perc Bogdan Ţâru) – Mihai Pintilii, Răzvan Marin (46. perc Dorin Rotariu) – Sergiu Hanca, Nicolae Stanciu (86. perc Eric Bicfalvi), Bogdan Stancu (66. perc Alex Băluţă) – Florin Andone (46. perc Gheorghe Grozav). Szövetségi kapitány: Christoph Daum (Németország)CHILE: Johnny Herrera – Paulo Diaz, Gary Medel (csapatkapitány), Enzo Roco, Eugenio Mena (89. perc Martin Rodriguez) – Charles Aranguiz (54. perc Arturo Vidal), Marcelo Diaz (55. perc Francisco Silva), Felipe Gutierrez (83. perc Jose Pedro Fuenzalida) – Leonardo Valencia (46. perc Mauricio Isla), Eduardo Vargas (65. perc Edson Puch), Alexis Sanchez. Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi.További előkészületi mérkőzések: • Szingapúr–Argentína 0–6 • Ausztrália–Brazília 0–4 • Kamerun–Kolumbia 0–4 • Dél-afrikai Köztársaság–Zambia 1–2  • Norvégia–Svédország 1–1.