Román–román párharc Washingtonban?

Sikerrel vette a 226 ezer dollár összdíjazású washingtoni Citi Open első fordulóját az 1. számú esélyesként kiemelt Simona Halep: a világranglista 2. helyezettje román idő szerint ma éjjel könnyedén győzte le a súlyos sérülés miatt több mint egy éves kihagyás után visszatérő, a jelen világranglistán a 950. hely körül tanyázó Sloane Stephenst, a keménypályás torna 2015-ös győztesét.

Az első szettben a két játékos fej-fej mellett haladt, többek között amiatt, hogy Halep első szervája nem működött és az adódó break-labdákat sem tudta érvényesíteni. A szettet így rövidített játszma döntötte el, amelyben viszont már a román teniszező akarata érvényesült. Halep a második játszmában nem hagyta levegőhöz jutni amerikai ellenfelét, aki sok hibát vétett, és esélye sem volt „visszajönni” a mérkőzésbe, amely így 7:6 (3), 6:0-lal ért véget. Halep következő ellenfele a kolumbiai Mariana Duque Marino, aki könnyű falatnak ígérkezik, hiszen nincs a világranglista 100 legjobb teniszezője között…

Szintén továbbjutott – a papírformát borítva – Patricia Țig: a világranglistán 134. helyen álló játékos a brit Heather Watsont (75.) küldte haza, igen küzdelmes, több mint kétórás találkozó végén, amelynek kimeneteléről két rövidített játszma döntött: 7:6 (4), 7:6 (3). A két teniszező közötti ádáz küzdelmet jól szemlélteti az is, hogy az első szettben Țig 2:5-ről fordított, a másodikban 5:3-nál két meccslabdája is volt…

A torna 6. számú kiemeltje, Monica Niculescu (59.) ma lép pályára a japán Nao Hibino (72) ellen, ha nyer, akkor a második fordulóban éppen Ţig lesz az ellenfele.

Niculescu ugyanakkor már bent van – az indiai Sania Mirza oldalán – a 2. fordulóban párosban, első számú kiemeltként duójuk játék nélkül lépett tovább. Szintén 2. fordulóba jutott Patricia Ţig, aki az üzbegisztáni Nigina Abduraimovával alkot párost – ők az amerikai Skylar Morton, Alana Smith duót verték 6:1, 6:4-re. Ha a két ormán érdekeltségű páros sikerrel veszi a következő fordulót is, akkor az elődöntőben egymás ellen fognak játszani.

Közben a washingtoni 1,8 millió dollár összdíjazású ATP-torna második fordulójában kiesett Marius Copil (90.), aki nem tudta megtalálni az ellenszert a hazai közönség előtt versenyző Jack Sock (19.) játékára.

Copil mindvégig egyenlő ellenfele volt az amerikainak, aki egyébként a torna 8. számú esélyese, ám az jobban kezelte a helyzetet a rövidített játszmákban, így 7:6 (2), 7:6 (6) arányban behúzta az esőszünettel is tarkított mérkőzést – Copilnak pedig be kell érnie az első fordulóbeli győzelme után járó 12 ezer dollárral és 20 ATP-ponttal.

A torna páros versenyében Horia Tecău és a holland Julien Rojer 6:3, 7:6-tal lépett tovább a legjobb 8 közé, a Grigor Dimitrov, Lucas Pouille bolgár–francia párost múlva felül – következő ellenfelük a 2. számú kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil duó.