Román Kupa: Zilah bejutott a negyeddöntőbe

Biztosan menetel a Román Kupában a tavalyi nyertes, a Zilahi MRK férfi röplabda együttese. A szerda esti szilágysági visszavágón is győztek a hazaiak a Dési Egyesüléssel szemben, miután egy héttel azelőtt a Kis-Szamos-parti sportcsarnokban is nyertek 3:0-ra.

ERKEDI CSABA

Ezúttal „elcsíptek” egy szettet a vendégek, de ez édeskevés volt a továbbjutáshoz. A Meszes alji gárda gond nélkül diadalmaskodott 3:1 (18, 20, –19, 21) arányban, kipipálva két sikert a Dési Egyesüléssel szemben (jóformán a harmadikat, mivel az A1-bajnokságban is nyertek Désen a zilahiak). Marian Constantin, a MRK trénere a szerdai találkozón, a második játszma után a tartalékokat küldte pályára, „bemelegítve” tanitványait a soron levő hazai és nemzetközi összecsapások küszöbén. Örvendetes, hogy a zilahiak elég összeforrott játékoskerettel rendelkeznek, és bármelyik pillanatban a kispadon helyet foglaló tartalékok helyettesíteni tudják az alapembereket. Ez jó jel az előttük álló zsúfolt mérkőzéssorozat szempontjából.

Már tudjuk a Román Kupa negyeddöntőjének párosítását, a Zilahi MRK régi vetélytársával a Nagybányai Ştiinţa Explorări alakulatával került össze. A máramarosiak nem éppen biztatóan kezdték az új évadot, de a kupában mindig megtáltosodtak. Ne feledjük a Gutin alji csapat élén a hazai röplabdasport egyik legtapasztaltabb edzője, Marius Botea áll, aki jól ismeri a zilahiak játékát.

Egyébként is a zilahi röplabdázók már évek óta megszokták, hogy tél küszöbén nehéz programjuk van. A bajnoki és a Román Kupa mérkőzései mellett, decemberben a Challange Kupa találkozói várják a szilágyságiakat. December 7-én, szerdán hazai pályán, majd december 21-én idegenben játszik a MRK a bosnyák MOK Jedinstvo BRCKO együttesével. Addig is négynaponként pályára lépnek Marian Constantin edző tanítványai. Az utóbbi években nemzetközi szinten is tisztességesen helytálltak a Meszes alji röplabdázók, függetlenül, hogy milyen kupában voltak érdekelve.

A Román Röplabda Szövetség döntése alapján az A1-bajnokságban decemberben lejátszanak két fordulót a tavaszi idényből, ez is megnehezíti a zilahiak dolgát.