Román Kupa: történelmi továbbjutás Csíkszeredának

FRISSÍTVE: A DINAMÓ UTÁN A STEAUA IS BÚCSÚZOTT

A labdarúgó Román Kupa hetedik, utolsó előtti nyolcaddöntője drámai csatát hozott a III. ligában feljutásban reménykedő FK Csíkszereda és a jobb időket megért élvonalbeli, Mircea Rednic edzette Bukaresti Dinamó között, végül 11-es párbajban a házigazda székely csapat jutott tovább.

A rendes játékidőben a csíkiak kétgólos vezetést szereztek, ám a fővárosiak egyenlíteni tudtak. Az események gól nélküli első félidő után indultak be: Majzik Adrián szabadrúgásból volt eredményes (48. perc: 1–0), majd Magyari Szilárd lövése is utat talált Vlad Muţiu kapuhába (52. perc: 2–0). Az ezt követő kiengedést viszont Dan Nistor két góllal büntette (54. és 60. perc), tehát gyakorlatilag 12 perc alatt négy gól esett.

A kétszer 15 perces hosszabbításban is csak a második játékrészben estek gólok, viszont ekkor fordult a kocka, a csereként beállt Mihai Neicuţescu a 106. percben védelmi hibát kihasználva lőtt gólt Bordás Dániel kapujába (2–3). De a Valentin Suciu edzette csíki gárda tudott választ erre Bordás István szabadrúgásból kapott passzt, és lövése egyenlítést ért (3–3).

A tizenegyesek párbaja sem volt szívbetegnek ajánlott, az első ötös menetnél a hazaiaktól Eder Gonzales és a kolozsvári Veres Szilárd kihagyta a büntetőt, de a vendégektől Sergiu Hanca és Gheorghe Grozav sem talált be. Aztán jött egy „elátkozott” rész, amikor a felek képtelenek voltak betalálni, Mitra Szilárd és Solymosy Lehel, illetve Vlad Olteanu és Denis Ciobotariu is kihagyta a büntetőt. Nagy Zsolt góljával 9–8-ra alakult az eredmény, Kino Delorge kihagyta a 11-est (Bordás védte a balra tartó labdát), de a játékvezetők megismételtették, mondván, hogy nem állt a gólvonalon a lövés pillanatában. Delorge másik sarkot választott, de azt is védte a kapus, ez pedig már az FK Csíkszereda továbbjutását eredményezte.

Andrei Antonie fővárosi játékvezető két piros lapot mutatott fel a csíkiaknak, de egyik sem befolyásolta a játékot: a lecserélt Magyar Szilárd a kispadon kapta a 112. percben, Eder Gonzales pedig a 11-es rúgások végén, a megismételt büntető előtt.Bordás Dániel, Majzik Adrián és Berde István magyarországi idegenlégiósok a székely csapatban.

Végeredmény: • FK Csíkszereda (III. liga)–Bukaresti Dinamó 3–3 – hosszabbítás után, a rendes játékidőben 2–2 (gól: Majzik Adrián – 48., Magyari Szilárd – 52. és Berde István – 114. perc, illetve Dan Nistor 2 – 54. és 60. perc, valamint Mihai Neicuţescu – 106. perc); a 11-eseknél: 6–5.

A büntetőknél betalált: Soufiane Jebari, Majzik Adrián, Bajkó Barna, Fabio Guaru Nascimento, Berde István és Nagy Zsolt, illetve Dan Nistor, Fereira Salomao, Georgiosz Kacikasz, Mihai Neicuţescu és Ricardo Grigore. A 11-eseket kihagyta: Eder Gonzalez, Veres Szilárd, Mitra Szilárd és Solymosy Lehel, illetve Sergiu Hanca, Gheorghe Grozav, Vlad Olteanu és Denis Ciobotariu.

*

Az est zárómérkőzésén is meglepetés született: a bajnokságban újonc Călăraşi-i Dunărea legyőzte az FCSB-t, a korábbi Bukaresti Steauát. A fejesgólok meccsén, 2–1-es hazai siker született, a hazaiaktól Bodo Kanda (teljes nevén Tshitungi Dieudonne Baudoin Kanda, zairei származású, de Romániában született egykoron ifi válogatott játékos) remek szögletei után Alin Şeroni (47. perc) és Alin Dobrosavlevici (80. perc) talált be, a hajrában pedig Cristian Dumitru fejelte vissza a kapus által kivédett lövés után a labdát (82. perc).

Végeredmény: • Călăraşi-i Dunărea–FCSB 2–1 (gól: Alin Şeroni – 47. és Alin Dobrosavlevici – 80. perc, illetve Cristian Dumitru – 82. perc; kiállítva: Raul Rusescu – 94. perc, FCSB).

A negyeddöntőbe jutott csapatok: Nagyszebeni AFC Hermannstadt, Krajovai Universitatea SK, Konstancai Viitorul, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Gyurgyevói/Giurgiui Astra, Kolozsvári CFR 1907, FK Csíkszereda és Călăraşi-i Dunărea.Borítókép: A Csíkszereda kisfocistáinak imádsága is segített a büntetőpárbajnál – FOTÓ: FKCSIKSZERDA.RO/MANASES SÁNDOR