Román Kupa: kiesett a CFR, de mégis továbbjuthat

Bombameglepetést okozott a Kolozsvár Egészség

Drámai mérkőzésen 11-es párbajban alulmaradt a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata a Botoşani-i FC ellenében, ám a sors iróniája folytán az ellenfél hibája miatt továbbjuthat.

A moldvai városban a találkozó a rendes játékidőben 2–2 (1–0) arányú döntetlennel végződött, és a kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott végső döntést. A továbbjutásról így a büntetőrúgások hivatottak dönteni, amit a Botoşani-i együttes 4–2-re nyert meg.

A találkozón a vasutasok a 31. percben emberhátrányba kerültek, ennyi idő alatt Mihai Bordeianu összeszedett két sárga lapot, így a bukaresti Andrei Florin Chivulete játékvezető kiállította. Néhány percre rá elaludt a védelem, és az észak-macedón Stefan Askovski megszerezte a vezetést (27. perc: 1–0).

A második játékrészben Cătălin Golofca jó labdát kapott, és kiegyenlített az 55. percben. Sőt, hamarosan a vezetést is sikerült megszerezni: Sebastian Árpád Mailat szögletbeívelésénél a másik korábbi botoşani-i játékos, Andrei Burcă fejelt gólt a 60. percben. De nem tudta kivédekezni a továbbjutást a vendégcsapat, Mike Cestor szabálytalanságát büntető követte, Jonathan Rodríguez csapatkapitány pedig magabiztosan lőtt a spanyol Jesús Fernandez hálójába.

Mivel a hosszabbításban sem esett több gól, jöhetett a lutri: Jonathan Rodríguez, Marcel Holzmann, Juan Bautista Cascini és Leonel Pierce, illetve Andrei Mureşan és Damjan Djokovics betalált, George Câmpanu, illetve Luis Aurélio és Mailat viszont elvétette a 11-est (Câmpanu és Mailat fölé lőtt, Luis Aurélio a kapufát találta el).

Dan Petrescu vezetőedző még mindig az eltiltását töltötte, így a kispadról ismét Alin Minteuan irányította a csapatot.

A kolozsvári együttes összeállítása: Jesús Fernandez – Mihai Butean (46. perc Mike Cestor), Alexandru Paşcanu, Andrei Burcă, Mateo Susics – Damian Djokovics, Mihai Bordeianu, Luis Aurélio – Cătălin Golofca (87. perc Lacina Traoré), Mario Rondón (a hosszabbításban Andrei Mureşan), Claudiu Petrila (46. perc Sebastian Árpád Mailat).

Végeredmény: • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 2–2 – tizenegyesekkel: 6–4.

Sajtóinformációk szerint a pályán elért eredmény azonban megváltozhat. Kiderült, hogy a moldvai csapat elkövetett egy hibát: a keretbe nem nevezett 6, Romániában született játékost, csak 5-öt (Brânză János, Andrei Chindriş, Adrian Moescu, Alexandru George Câmpanu és Andrei Patache). Így a fellebbezést megfontoló kolozsvári együttes zöld asztalnál elérheti a továbbjutást.

*

Óriási meglepetést okozott a Kolozsvári Egészség: a III. ligás együttes csütörtökön 1–0 (1–0) arányban legyőzte a Kolozsvár Arénában, nehéz, vizes pályán a Gheorghe Hagi edzette címvédő Konstancai Viitorult. A találat Laurenţiu Rus nevéhez fűződik, aki egy szöglet nyomán a 13. percben közelről talált be.

Kis Csaba és Dan Matei együttese: Filip Lăzăreanu (csapatkapitány) – Mic, Ionuţ Rada, Dan Matei, Cristian Paul – Ţârlea, Laurenţiu Rus, Ciupe, Creţ – Dan Roman, Ceaca; cserék: Gabriel Dragomir – Gáspár, Tilincă, Aur. Ghişă, Szölösi, Adrian Lupu, Bogdan Cristea.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség (III. liga)–Konstancai Viitorul 1–0 (gól: Laurenţiu Rus – 13 perc).

Eddig nem közölt Román Kupa eredmények (a győztes továbbjutott): • Târgoviştei Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–1 (gól: Joalisson Santos Oliveira – 88. perc, 11 m) • Făurei-i SK (III.)–Mioveni-i SK 1–5 (Florin Bălan – 47. perc, illetve Daniel Celea – 50., Marian Anghelina 2 – 57. és 75., Andrei Herghelegiu – 87., 11 m, valamint Valentin Coşereanu – 89. perc) • Alsógáldi Ipar (III.)–Ploieşti-i Petrolul 0–1 (Younes Hamza – 32. perc) • Resicabányai MSC–Krajovai Universitatea FC 0–1 (Luis Niţu – 30. perc) • Temesvári Ripensia (II.)–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–4 (Toma – 29. perc, illetve Nicolae Cârnat 10., Hilal Ben Moussa – 25., Flores – 31. és Adebanjo – 85. perc).

Csütörtök este játszották a Bukaresti Rapid (II.)–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika és a Bukaresti Metaloglobus (II.)–FCSB találkozót.