Román Kupa: ismét jobbnak bizonyult a Szászfenesi SK

A hét közepén bonyolították le a labdarúgó Román Kupa Kolozs megyei szakaszának negyeddöntőit, amelynek keretében Szászfenesen a IV. liga első két helyezettje találkozott egymással.

ERKEDI CSABA

Szoros küzdelem során a helyi SK büntetőrúgások után 4–3 arányban győzött a Dési Szamos csapatával szemben, és továbbjutott a négyes döntőbe. A rendes játékidő végén 2–2 volt az eredmény, miután a szünetben a hazaiak 2–1-re vezettek. A désiektől a gárda legtapasztaltabb játékosa, a francia Stephane Ferhaoui is előtte a büntetőt!

A többi kupatalálkozó közül meglepő az V. ligában szereplő Mezőbői Haladás sikere Désen, ahol 3–1 arányban bizonyult jobbnak a helyi Egyesülés farmcsapatánál.

A többi eredmény: • Apahidai Sporting–Dési CFR 7–1 • Bonchidai FC–Aranyosgyéresi MSC 1–4.

A Román Kupa elődöntőinek összecsapásait május végén rendezik, majd a döntő színhelye Kolozsvár lesz június 3-án, hétfőn, amikor a Kolozs Megyei Labdarúgó Testület díjazza az idény legjobbjait.