Román Kupa: Hetet egy csapásra

Véget ért a Kolozsvári Egészség idei Román Kupa kalandja, a III. ligás focicsapat súlyos, 7–0 (3–0) arányú vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben a másodosztályú Ploieşti-i Petrolultól.

A mérkőzést a Kolozsvár Arénában rendezték, a Zöld Vírusok nem tudták megismételni az előző körben elért bravúrt, amikor a címvédő Konstancai Viitorult búcsúztatták.

Pedig az egészségügyiek jól kezdték a találkozót, de Andrei Ceaca lövése elkerülte a kaput. Aztán beindult a Prahova megyeiek gólgyártása, elsőként Younes Hamza talált be, a 16. percben közelről kotort a hálóba (0–1). Hat perc múlva Bogdan Gavrilă fejesével nőtt az előny (0–2). S miután az Egészségtől Dan Roman fejesei nem találtak utat a kapuba, a félidő hajrájában Gavrilă ismét gólt szerzett, miután Filip Lăzăreanu kapust is kicselezte (0–3). Ezzel gyakorlatilag már szünetig eldőlt a továbbjutás sorsa.

Közvetlenül fordulás után a kimaradt a házigazdák legnagyobb helyzete, Raul Ciupe lövése a kapufán csattant. Utána viszont a 62. percben Gavrilă a mesterhármast is behúzta, miután egy bal oldali beadást a hálóba lőtt (0–4). Az „olajosoktól Robert Enache is eltalálta a kapufát, utána viszont a 78. percben Laurenţiu Marinescu 16-oson kívüli lövése is a kapuban kötött ki (0–5), majd két percre rá Ştefan Blănaru is betalált (0–6). Dan Roman három méterről nem találta a kaput, az ellentámadásból pedig Sergiu Arnăutu a 84. percben beállította a végeredményt (0–7).

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Mic, Rada, Matei, Cristian Paul – Ţârlea (63. perc Creţ), Laurenţiu Rus (82. perc Adrian Lupu), Ciupe, Neamţ (52. perc Mar) – Ceaca, Dan Roman.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Ploieşti-i Petrolul 0–7 (gól: Younes Hamza – 16., Bogdan Gavrilă 3 – 23., 44. és 62., Laurenţiu Marinescu – 78., Ştefan Blănaru – 80., valamint Sergiu Arnăutu – 84. perc).

További eredmények: • Clinceni-i Academica–Botoşani-i FC 2–0 (gól: Răzvan Patriche – 34. és Philippe Nsiah – 84. perc) • Szucsávai Foresta (III. liga)–Bukaresti Dinamó (Ricardo Grigore – 9., Szlavko Perovics 2 – 62. és 87., továbbá Robert Moldoveanu – 70. perc) • Buzăui Metalul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 0–3 (Doru Popadiuc – 20., Ovidiu Horşia – 49. és Iuliu Haţiegan – 81. perc). A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea FC összecsapást csütörtök este játsszák.