Román Kupa: gólzuhatag a nyolcaddöntőkben

A labdarúgó Román Kupa első mérkőzésein záporoztak a gólok, az első négy összecsapáson 4-nél is több volt a gólátlag (4,25).

Eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC 3–0 (gól: Michael Jordan Nkololo – 38., Ionuţ Petrişor Petrescu – 51., 11 m és Jaílton Alves Miranda „Kuca” – 91. perc; a találkozó egyik partjelzője a kolozsvári Szabó Gerő volt) • Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Krajovai Universitatea SK 1–4 (Alexandru Fotescu – 33. perc, illetve Isaac Donkor – 49., Nicuşor Bancu – 51., Andrei Burlacu – 79. és Alexandru Cicâldău – 88. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul 2–2 (Moussa Sanoh – 55. és Cosmin Frăsinescu – 75. perc, illetve Ianis Hagi – 16., 11 m és Alexandru Măţan – 39. perc; kiállítva: Andrei Cristea – 72. perc, Jászvásár) – hosszabbítás után, 11-esekkel 3–5 (a büntetőkből betalált Platini, Kamer Qaka és Narcis Bădic, illetve Ianis Hagi, Andrei Ciobanu), Carlo Casap és Lyes Houri; elhibázta a jászvásári csapattól Daudet Ndongala) • Mioveni-i SK (II.)–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–5 (Daniel Prosser – 4., Florin Ştefan – 13., Marko Szimonovszki – 25., Bryan Nouvier – 45. és Adrian Rus – 64. perc). A győztesek továbbjutottak.

Szerda este játsszák a Kolozsvári U FC (II. liga)–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzést, csütörtökön 19 órakor rendezik az FK Csíkszereda (III.)–Bukaresti Dinamó és a 21.45-kor a Călăraşi-i Dunărea–FCSB találkozót (élőben követhető a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadón).