Román Kupa: Felemás kolozsvári mérleg

A labdarúgó Román Kupa harmadik fordulójában mind a két kolozsvári együttes idegenben szerepelt, az U FC-nek sikerült a továbblépés, a kupaspecialista Egészség viszont kiesett.

Besztercén a Jean Pădureanu Stadionban játszott a másodosztályú Kolozsvári U FC, ellenfele a III. ligás ACS Unu Fotbal Club Glória volt. Gól nélküli első félidő és több mint egy óra játék után hamar eldöntötte a mérkőzést az ezúttal meglepő szerelésben, szürke-feketében játszó egyetemista csapat: Dorin Goga beadása után Marius Coman elegáns, fordulásból lőtt találatához (64. perc: 0–1) az egykori besztercei Denis Hordouan is hozzátett egyet (73. perc: 0–2), így az egykori U FC-s Ovidiu Stoianoff átemeléses gólja már csak a szépítéshez volt elegendő (85. perc 1–2). Ez maradt a végeredmény.

Az U FC két kapufát is lőtt, ezen a meccsen debütált a kolozsváriaknál Sepsi László. A következő forduló szeptember 12-én esedékes, sorsolni a jövő hét közepén fognak.

Adrian Falub a következő csapatot szerepeltette: Dur-Bozoancă – Takacs, Abrudan, Cordoş, Berci (46. perc Sepsi) – Greu (54. perc Goga), Kofi, Florescu – Hordouan, Coman, Ursu (46. perc Haţiegan).

Egygólos vereséget szenvedett a III. ligás Kolozsvári Egészség a szintén harmadosztályú Gyulafehérvári Egyesülés otthonában. A találkozó már a 10. percben eldőlt, Paul Păcurar kotorta be a kipattanó labdát (előzőleg Lăzăreanu védte Selagea lövését), s mint utólag kiderült beállította az 1–0-s végeredményt. Tavaly a Zöld Vírusok a tizenhatoddöntőig meneteltek, ott az FCSB-től kaptak ki.

Kis Csaba és Dan Matei kezdőtizenegye: Lăzăreanu – Creţ, Porumb, Matei, Bucur – Tilincă, Lupu, Chivu, Cr. Paul – Roman, Ceaca.