Román és magyar tájfutó bajnokságok

Nagyüzem volt októberben a tájfutó berkekben, ugyanis ilyenkor rendezik a legtöbb országos bajnokságot. Egymás után négy hétvégén kellett helytállniuk a versenyzőknek.

TŐKÉS ÁRPÁD

Először Krajován, ahol az idei romániai éjszakai bajnokságot rendezték meg. A  16 év alattiak kétfős csapatban, a többi korosztályban pedig egyénileg kellett teljesíteni a kitűzött pályákat.  A kolozsvári TranSilva SK sportolói minden korosztályban, ahol indultak, érmes helyekre érkeztek. A  16 év alatti lányoknál a Virág Tímea, Bartha Dorottya páros, míg a 18 éves korosztályban Néda Ágnes diadalmaskodott. A fiúk pedig mindhárom ifi korosztályban egyaránt második helyezést értek el: 16 éveseknél Vígh Loránd, Szikszai Csongor páros, 18 éveseknél Knobloch-Esztergár Péter, míg a 20 éveseknél Bogya Gergely.

A vegyes sprintváltó bajnokságon – egy fiú és egy lány futnak felváltva két-két pályát – idén sem találtak legyőzőre a kolozsváriak. Néda Ágnes és Knobloch-Esztergár Péter nagy harcban győzte le a krajovai Emil Minoiu és Bianca Stamate alkotta csapatot épp a saját edzőterepükön.

Míg az itthoni eredmények előreláthatóak voltak, az igazán kiváló teljesítménynek a kimondottan erős magyarországi bajnokságokon elértek számítanak (Magyarország az idei ifi Eb-n az összesített pontversenyben a harmadik volt). A Vértesben, Csákberény környékén rendezett egyéni bajnokságon a kolozsvári sportolók közül hárman is dobogóra állhattak. A női 18 éves korosztályban Néda Ágnes győzött, és egyben magyar bajnok lett (a Tabáni Spartacus színeiben). A 16 évesek korosztályában a fiúknál Knobloch-Esztergár Péter (Sirályok SE) második, a lányoknál  pedig  Virág Tímea (szintén Sirályok SE) a harmadik helyet szerezte meg a két Európa-bajnok, Szuromi Hanga és Gárdonyi Csilla mögött.

Egy héttel az egyéni bajnokság után rendezték meg a csapatbajnokságokat, ahol szintén örülhettünk kolozsvári sikereknek. A Sirályok SE színeiben először a pontbegyűjtő csapatbajnokságon állhatott a dobogó harmadik fokára a Knobloch-Esztergár Péter, Vígh Loránd, Szikszai Csongor  (F16-os korosztály) alkotta csapat, majd a hagyományos csapatbajnokságon a Virág Tímea, Néda Katalin, Bartha Dorottya (N20-as korosztály) csapat érte el ugyanezt az eredményt. Néda Ágnes pedig a Spartacusos csapattársaival szinten ugyanúgy végzett a N18-as korosztályban.

Így tehát remek hajrával zárták az évet, mind a hét kolozsvári sportoló éremmel vagy érmekkel tért haza Magyarországról is.

A képen: a 2016-os ifi váltó ob pódiuma, első helyen a kolozsvári csapattal (Knobloch-Esztergár Péter, Szikszai Csongor, Vígh Loránd) – második helyen Nagyvárad, harmadikon Nagybánya.