Róma: negyeddöntőben Halep és Babosék

A Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős kétjátszmás győzelemmel jutott negyeddöntőbe a római salakpályás tenisztorna női párosversenyében. Egyesben három szettben nyert Simona Halep orosz ellenfele ellen.

A múlt héten Madridban döntős magyar, cseh duó a legjobb 16 között a spanyol Lara Arruabarrena Vecino, Arantxa Parra Santonja kettőst múlta felül. A viadal honlapja szerint Babosék az első játszmában két gyors brékkel jutottak megnyugtató előnyhöz, így különösebb gond nélkül, félóra alatt megnyerték az első felvonást. A második szett szorosabban alakult, az ellenfél 5:3-nál adogathatott az egyenlítésért, ám a másfél hete Rabatban tornagyőztes duó ezt követően már nem veszített játékot, és 1 óra 16 perc alatt győzött. A negyedik helyen kiemelt magyar, cseh páros – amelynek erőnyerőként az első fordulóban nem kellett pályára lépnie – a pénteki negyeddöntőben a Katyerina Bondarenko, Katerina Siniakova (ukrán, cseh) kettőssel találkozik.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő: Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 4.)–Arruabarrena vecino, Parra Santonja (spanyol) 6:2, 7:5.

Bejutott Simona Halep a női versenyének negyeddöntőjébe, miután csütörtökön 6:1, 4:6, 6:0 arányban legyőzte az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. A hatodikként kiemelt Halepnek 97 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 17. helyén álló ellenfelén. Halep jelenleg 7–0-ra vezeti az egymás elleni mérkőzések mérlegét. A konstancai lány eddigi jutalma 53 055 euró és 190 világranglistapont.

A legjobb nyolc között Anett Kontaveit lesz Halep ellenfele. A selejtezőkből érkezett észt teniszező a horvát Mirjana Lucsics-Baronit búcsúztatta a nyolcaddöntőben 6:1, 6:1-es győzelemmel. Kontaveit előtte az elsőként rangsorolt, világelső Angelique Kerbert verte úgy, hogy a német a második szettben egyetlen játékot sem tudott nyerni.

A férfiaknál negyedik helyen kiemelt Rafael Nadal továbbjutott, a korábbi világelső mindössze három játékot töltött a pályán honfitársa, Nicolas Almagro ellen, aki sérülés miatt feladta a szerdai összecsapást.

Eredmények, 2. forduló:

Nők: Makarova (orosz)–Cibulková (szlovák, 4.) 1:6, 6:1, 6:3; V. Williams (amerikai, 9.)–Curenko (ukrán) 6:4, 6:3; Bacsinszky Tímea (svájci)–Barbora Strycova (cseh, 14.) 6:4, 6:2; Kontaveit (észt)–Kerber (német, 1.) 6:4, 6:0; Ka. Pliskova (cseh, 2.)–Davis (amerikai) 6:1, 6:1; Szvitolina (ukrán, 8.)–Cornet (francia) 6:4, 7:6 (11); Bertens (holland, 15.)–Bellis (amerikai) 6:4, 6:0; Görges (német)–Jankovics (szerb) 2:6, 7:6 (2), 6:1; Gavrilova (ausztrál)–Garcia (francia) 7:5, 3:6, 6:3; Barthel (német)–Vang (kínai) 6:3, 6:4; Muguruza Blanco (spanyol, 3.)–Jelena Ostapenko (lett) 2:6, 6:2, 6:1.

Férfiak: Raonic (kanadai, 5.)–Haas (német) 6:4, 6:3; Thiem (osztrák, 8.)–Cuevas (uruguay) 7:6 (4), 6:4; Sock (amerikai, 13.)–Vesely (cseh) 6:4, 3:6, 7:6 (1); Bautista-Agut (spanyol)–Carreno Busta (spanyol, 15.) 6:7 (6), Nadal (spanyol, 4.)–Almagro (spanyol) 3:0-nál Almagro feladta; Nisikori (japán, 7.)–Ferrer (spanyol) 7:5, 6:2; A. Zverev (német, 16.)–Troicki (szerb) 6:3, 6:4; Del Potro (argentin)–Edmund (brit) 7:5, 6:4; Wawrinka (svájci, 3.)–Paire (francia) 6:3, 1:6, 6:3; Querrey (amerikai)–Struff (német) 6:4, 6:3; Del Potro (argentin)–Edmund (brit) 7:5, 6:4.

Párosban a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a Florin Mergea, Aisam-Ul-Haq Qureshi (román, pakisztáni) duónak, amely sima, 6:2, 6:3 arányú vereséget szenvedett az ötödik kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) kettőstől.