Róma: Babosék Cârsteáék ellen a negyeddöntőben

A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros bejutott a negyeddöntőbe csütörtökön a római salakpályás tenisztorna női versenyében, ahol ellenfelük Sorana Cârstea és a lett Jelena Osztyapenko kettőse lesz.

Az Australian Open-bajnok duó erőnyerőként a 16 között kapcsolódott be a küzdelmekbe, első ellenfelük a hazai közönség előtt szereplő Sara Errani és Martina Trevisan volt. Babos egyesben éppen Erranit búcsúztatta az első fordulóban, majd kikapott a francia Caroline Garciától.

A szombaton Madridban döntős Babosék az első szettben gémet sem vesztettek, majd a folytatásban is a kezükben tartották a mérkőzést, amely mindössze 55 percig tartott.

Nem sokkal több időt pazarolt a román, lett páros sem az ellenfelére: 63 perc kellett a Szvjetlána Kuznyecova, Karolína Plískova (orosz, cseh) duó búcsúztatásához.

A győztes párosok eddigi jutalma 18 269 euró és 190 világranglistapont. A folytatásban az elődöntőbe jutásért Babosék Cârsteáékkal mérkőznek.

Eredmények (a WTA honlapja alapján), nők, 3,35 millió dollár összdíjazás, páros, nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Errani, Trevisan (olasz) 6:0, 6:3; Cârstea, Osztyapenko (román, lett)–Kuznyecova, Ka. Plískova (orosz, cseh) 6:3, 6:3.

A korábbi világelső Caroline Wozniacki biztosította utolsóként helyét a legjobb nyolc között a római salakpályás tenisztorna női versenyében. A dán játékos csütörtökön késő este 2 óra 14 perc alatt búcsúztatta a lett Anasztaszija Szevasztovát, s továbbra is esélyes Simona Halep trónfosztására (a feltétel egyszerű: eggyel jobb eredményt kell elérnie, mint a világelső román teniszező).

Eredmények, nyolcaddöntő, 3. forduló:

Nők: Halep (1.)–Keys (amerikai, 13.) – játék nélkül; Szvitolina (ukrán, 4.)–Kaszatkina (orosz, 14.) 0:6, 6:3, 6:2; Osztyapenko (lett, 5.)–Konta Johanna (brit) 2:6, 6:3, 6:4; Garcia (francia, 7.)–Stephens (amerikai, 9.) 6:1, 7:6 (7); Kontaveit (észt)–V. Williams (amerikai, 8.) 6:2, 7:6 (3); Kerber (német, 11.)–Szakkari (görög) 6:1, 6:1; Sarapova (orosz)–Gavrilova (ausztrál) 6:3, 6:4; Wozniacki (dán, 2.)–Szevasztova (lett, 15.) 6:2, 5:7, 6:3. A negyeddöntő párosítása: Halep–Garcia, Sarapova–Osztyapenko, Kerber–Szvitolina és Kontaveit–Wozniacki.

Férfiak: Nadal (spanyol, 1.)–Shapovalov (kanadai) 6:4, 6:1; Carreno Busta (spanyol, 10.)–Bedene (szlovén) 6:4, 6:7 (3), 6:2; Fognini (olasz)–Gojowczyk (német) 6:4, 6:4; Csilics (horvát, 4.)–Paire (francia) 6:3, 6:4; Goffin (belga, 9.)–Del Potro (argentin, 5.) 6:2, 4:5-nél Del Potro feladta; Djokovics (szerb, 11.)–Ramos-Vinolas (spanyol) 6:1, 7:5; Nisikori (japán)–Kohlschreiber (német) 6:1, 6:2; A. Zverev (német)–Edmund (brit) 7:5, 7:6 (11). A negyeddöntő párosítása: Nadal–Fognini, Nisikori–Djokovics, Carreno Busta–Csilics és Goffin–A. Zverev.

Fedőkép: A francia és a magyar teniszező a legjobb nyolc közé jutott