Roland Garros: Babosék az elődöntőben

A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a negyedik mérkőzését is megnyerte, ezzel elődöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon.

A világbajnok magyar, francia duó a keddi negyeddöntőben a Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics (ukrán, fehérorosz) párost verte.

A második helyen kiemelt Babosék – akik közösen diadalmaskodtak az elmúlt két évben a világbajnokságon – ellenfelükhöz hasonlóan egy szettet veszítettek eddigi három meccsükön. Kedden az első szettben csak egyszer vesztették el az adogatásukat, míg Kosztyuk és Szasznovics háromszor, így 33 perc alatt eldőlt a játszma. A folytatásban a címvédő kettős 2:1-nél került brékelőnybe, majd 5:2-re elhúzott, de kétszer sem tudta kiszerválni a meccset, és az ellenfél kiegyenlített. A játszma hetedik brékjét követően ismét a mérkőzésért adogattak, s ezúttal már sikerrel jártak, így 1 óra 26 perc alatt lezárták a mérkőzést.

Babosék a négy között a kilencedikként rangsorolt amerikai Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands, vagy a negyedik kiemelt cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova párossal csapnak össze.

Eredmények, egyes nyolcaddöntők:

Férfiak: Carreno-Busta (spanyol, 17.)–Altmaier (német) 6:2, 7:5, 6:2.

Nők: Kenin (amerikai, 4.)–Ferro (francia) 2:6, 6:2, 6:1; Collins (amerikai)–Dzsabúr (tunéziai, 30.) 6:4, 4:6, 6:4.

Női páros, negyeddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Kosztyuk, Szasznovics (ukrán, fehérorosz) 6:2, 7:5.

A juniorok versenyében a 17 éves Tóth Amarissza Klára a második fordulót is sikerrel vette, és a francia Julie Belgraver legyőzésével a 16 közé jutott. Következő ellenfele a 4. helyen kiemelt orosz Polina Kugyermetova lesz. Kiesett viszont a fiúknál Fajta Péter, aki számára a 8. kiemelt svájci Leandro Riedi túl kemény diónak bizonyult, mérkőzésük mindössze 49 percet tartott.

Eredmények, juniorok, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Lányok: Tóth–Belgraver (francia) 2:6, 7:5, 6:2. Fiúk: Riedi (svájci, 8.)–Fajta 6:1, 6:4.

Borítókép: A francia, magyar páros már a legjobb négy között van