Rendkívül nehéz helyzetbe került az Arsenal az EL-ben

Az Arsenal mellett a Zenit is 3–1-re kikapott a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjének első felvonásán.

Meglepő vereséget szenvedett az angol Premier League-ben ötödik Arsenal, Unai Emery együttese a Stade Rennes vendégeként kapott ki 3–1-re. Az Ágyúsok kapusa, Petr Cech 14 év és 288 nap elteltével tért vissza egykori csapatának otthonába, a Roazhon Parkba, de valószínűleg rossz szájízzel távozott. A Rennes a tizedik különböző francia együttes, amellyel találkozott az Arsenal európai kupamérkőzésen, és az első, amely győzelmet aratott hazai pályán.

A sorozat ötszörös győztesének, a Sevillának a La Ligában mutatott rossz formája – legutóbbi öt mérkőzéséből négyet elveszített, egyszer pedig döntetlent játszott – ezúttal is érződött: az andalúziai csapat csak 2–2-es döntetlent játszott a vendég Slavia Prágával, pedig Ben Yedder révén már 25 másodperc elteltével vezetett. A vendégeknél román idegenlégiós Alexandru Băluţă-t nem nevezték a keretbe.

Az SSC Nápoly nagy lépést tett a továbbjutás felé, ugyanis 3–0-ra kiütötte az osztrák Red Bull Salzburgot. Az olaszoknál a román Vlad Chiricheş, a vendégeknél Szoboszlai Dominik a cserepadon kapott helyet.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Eredmények, Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések: • Zenit Szentpétervár (orosz)–Villarreal (spanyol) 1–3 (gól: Sardar Azmun – 35. perc, illetve Vicente Iborra – 33., Gerard Moreno – 64. és Manu Morlanes – 71. perc) • Stade Rennes (francia)–Arsenal (angol) 3–1 (Benjamin Bourigeaud – 42., Nacho Monreal – 65., öngól és Ismaila Sarr – 88. perc, illetve Alex Iwobi – 4. perc; kiállítva: Szokratisz Papasztatopulosz – 41. perc, Arsenal) • FC Sevilla (spanyol)–Slavia Prága (cseh) 2–2 (Wissam Ben Yedder – 1. és Munir El Haddadi – 28. perc, illetve Miroslav Stoch – 25. és Alex Kral – 39. perc) • Dinamó Zágráb (horvát)–Benfica Lisszabon (portugál) 1–0 (Bruno Petkovics – 38. perc, 11 m) • Eintracht Frankfurt (német)–Milánói Internazionale (olasz) 0–0 (az Inter játékosa, Marcelo Brozovics a 22. percben 11-est hibázott) • Chelsea (angol)–Dinamó Kijev (ukrán) 3–0 (Pedro Rodríguez – 18., Willian – 65. és Callum Hudson-Odoi – 90. perc) • Valencia CF (spanyol)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 (Rodrigo 2 – 12. és 24. perc, illetve Viktor Claesson – 63. perc) • SSC Nápoly (olasz)–Red Bull Salzburg (osztrák) 3–0 (Arkadiusz Milik – 10., Fabian Ruíz – 18. és Jerome Onguene – 58. perc, öngól).