Rajt előtt a németországi női kézilabda vb

Rajt előtt a németországi női kézilabda vb
December elsején kezdődik és a december 17-ére kiírt döntővel ér véget a németországi női kézilabda-világbajnokság, amelyen mind Románia, mind pedig Magyarország indul, és amennyiben a dolgok az elvárásoknak megfelelően alakulnak, már a középdöntőben megmérkőznek egymással.

A magyar szövetség (MKSZ) szerdai sajtótájékoztatóján Kim Rasmussen szövetségi kapitány elmondta, hogy Tomori Zsuzsanna a térd-, Szucsánszki Zita pedig a vállsérülése után még nincs tökéletes állapotban, így ők egyelőre nincsenek a keretben, de ha szükség lesz rá- juk, illetve az egészségi állapotuk is megengedi, a torna közben csatlakozhatnak a nemzeti együtteshez.

Rasmussen a sajtótájékoztatón sem hozta nyilvánosságra a 16 fős szűkített keretet, mert azt a szövetség elnökségének el kell fogadnia – ez várhatóan szerda estig megtörtént. A szakvezető elmondta, a jól sikerült felkészülési időszak után nagy örömmel várják a világbajnokság kezdetét.

„A Möbelringen Kupa há- rom mérkőzése megmutatta, hol az erőnk – például benne van a sebesség a lábakban –, hol a gyengeségünk, vagyis miben vagyunk jók és miben kell javulnunk” – nyilatkozta Rasmussen. Hangsúlyozta, hosszú a torna, ezért mind a 16 játékosára egyformán számít. „Már rögtön az elején arra kell gondolnunk, mi lesz a negyedik és az ötödik meccsünkön, aztán ha elég jók vagyunk, akkor jöhet a rendkí- vül fontos hatodik és hetedik találkozó. Nem lesz könnyű dolgunk, de jó hangulatban készül a csapat” – fogalmazott.

Pálinger Katalin, a női válogatott szakág-felelőse, az MKSZ alelnöke kijelentette, a jövő évben várja a kiugró eredményt a válogatottól, de Rasmussen munkájának köszönhetően az együttes már az elmúlt évben is nagyon sokat fejlődött. Felhívta a figyelmet, hogy a csapat szellemisége nagyon jó, a játé- kosok rendesen, keményen dolgoznak, és – bár még sok a hiba – ez megmutatkozott a mérkőzé- seken is.

Görbicz Anita csapatkapitány kijelentette, szeretnének tiszta lelkiismerettel és jó eredménnyel hazatérni Németországból.

„Nagyon fogunk küzdeni, minden mérkőzésre úgy készülünk, hogy nyerni akarunk. A Möbelringen Kupán voltak hibáink, lesznek is, de megpróbáljuk kiküszöbölni őket és minél kevesebb hibá- val játszani” – szögezte le. A kapus Bíró Blanka reményét fejezte ki, hogy a lengyelek és a csehek elleni nagyon fontos csoportmérkőzésekre összeáll a magyar csapat védekezése. A román csapat tegnap indult útnak a világbajnokság helyszíne felé – és meg is érkezett –, az indulás előtt Alexandru Dedu, a Román Kézilabda-szö- vetség elnöke úgy nyilatkozott: távoli, de mégsem annyira távoli a cél, amely nem más, mint Tokyo 2020. „Addig csak köztes célok vannak, amelyeknek meg kellene mutatniuk a felkészültségi szintünket. (…) Azzal az óhajjal megyünk erre a világbajnokságra, hogy az első hat között legyünk, de azt hiszem, ha az első nyolc nemzet között végzünk, az is tisztességes helyezés a jelenlegi helyzethez viszonyítva, amikor is a csapat újjáépítés alatt van.”

A válogatott edzői azt emelték ki, hogy rövid volt a felké- szülési időszak, de az együtt töltött időt sikerült maximálisan kihasználni. Ambros Martin szövetségi kapitány hozzá- tette: mindig csak a következő mérkőzésre gondol, jelen esetben a Paraguay ellenire. „Higygyék el, azt sem tudom, milyen sorrendben kivel játszunk. Paraguayt tudom és utána Szlovéniát… S hogy utána egy szünnap következik. Azt se tudom, kik vannak a másik csoportban, amely a középdöntő- ben a miénkkel vonódik össze. Tudom, hogy benne van Norvé- gia, mert ezt mondta Cristina (Neagu – szerk. megj.), tudok Magyarországról, mert ott élek, és Lengyelországról, mert velük most játszottunk és mondta az edzőjük”… – nyilatkozta Ambros.

A csoportokból az első négy helyezett jut tovább; a csoportelső egyenesen a negyeddöntőbe, a másik három csapat a középdöntőbe, ahol az A és B illetve a C és D csoportok továbbjutói újabb két csoportban mérkőznek az első 3 helyért, vagyis a további negyeddöntős helyekért.

A-csoport: Franciaország Románia Spanyolország Szlovénia Angola Paraguay.
B-csoport: Norvégia Svédország Csehország Magyarország Argentína Lengyelország.
C-csoport: Dánia Oroszország Brazília Montenegró Japán Tunézia.
D-csoport: Hollandia Németoeszág Szerbia Dél-Korea Kína Kamerun.