Rajt a labdarúgó IV. ligában

Kissé később, mint az előző években, a múlt hétvégén beindult a gépezet a Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában is. Az első fordulóban minden a papírformának megfelelően alakult, nem voltak meglepetések.

ERKEDI CSABAA nyitányon, a szamosfalvi pályán, esti világításban a „házigazda” Apahidai Sporting szoros mérkőzésen 3–2 (1–0) arányban nyert a Szamosújvári Atletic Olimpia ellen – a vendégeknek 2–2-es állásnál két tiszta gólhelyzetük is volt, de Gorgan mindkettőt elpuskázta.

Nem sikerült a rajt a felsőbb osztályban az idén nyáron feljutott Aranyosegerbegyi Viktóriának, amely otthon 3–0 (0–0) arányban vesztett a nyáron felerősödött Kolozsvári Supporter 2.0 együttesével szemben (gyakorlatilag ez a Kolozsvári Viktória „fedőneve”). A Torda melletti alakulat tartotta a gól nélküli döntetlent, amíg bírta szusszal, de aztán szünet után kénytelen volt fejet hajtani a tapasztaltabb kolozsváriak előtt.

A másik újonc, a Magyargorbói Jövő otthon valósággal lehengerelte az Alsódetrehemi Egyesülés tizenegyét, a végeredmény 6–2 (2–1) volt a hazaiak javára. A Gyalui Szamos vereséget szenvedett saját pályáján az elmúlt bajnokság győztesétől, a Szászfenesi SK-tól. A szomszédok 1–0 (0–0) arányban bizonyultak jobbnak, és idén is az elsőségre törekednek. Az Aranyosgyéresi MSC ugyancsak hazai környezetben okozott csalódást, 2–0 (1–0) arányban vesztett a Mihai Adam Stadionban a Tordaszentmihályi Aranyossal szemben. A nyertesek játékoskerete is sokat javult a nyári szünetben, néhány tapasztalt tordai focista igazolt hozzájuk.

Amint várható volt, a Nagyiklódi Egyesülés és a Dési Szamos magabiztosan győzött. Az előbbi 3–0 (1–0), utóbbi 7–1 (3–0) arányban nyert a Dési CFR, illetve a Szamosújvárnémeti Sas csapata ellen. A szatmárnémeti Mircea Bolba edzette Szamos hét találatából ötöt Rareş Petrean rúgott, ezzel egyelőre ő vezeti a góllövőlistát.

A táblázat élén így az első menet után a Dési Szamos, a Magyargorbói Jövő és holtversenyben a Nagyiklódi Egyesülés és a Kolozsvári Supporter 2.0 áll.