Québecben történt

Stollár Fanny a selejtezőből feljutott a főtáblára a kanadai Québecben rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, ahol az első fordulóban egy kiemelt német riválissal kezd. Babos Tímea már a második fordulót várhatja.

Stollár előbb a kanadai Catherine Leduc ellen nyert 6:0, 6:3-ra, majd az izraeli Deniz Khazaniuknál bizonyult jobbnak 6:1, 6:4-re, s első főtáblás ellenfele a negyedikként rangsorolt Tatjana Maria (58.). A keddi mérkőzés lapzárta után végződött.

Babos Tímea továbbjutott az első fordulóból hétfőn. A québeci torna honlapja szerint a harmadik helyen kiemelt magyar játékos két szoros szett után magabiztosan nyerte a harmadik felvonást a világranglistán 149. amerikai Jamie Loeb ellen. Babos a második körben a brit Naomi Broadyval találkozik majd.

Hasonlóképpen Baboshoz az első kiemelt, 2013-ban bajnok cseh Lucie Safavrova és a második favorit címvédő francia Oceane Dodin is három szettre kényszerült kanadai ellenfelével, de továbbjutott.

Mindkét magyar teniszező párosban is érdekelt. Babos a cseh Andrea Hlavackova oldalán első kiemelt, a nyitókörben az amerikai Usue Maitane, Caroline Arconada kettős ellen kezd. Stollárnak amerikai párostársa akadt Irina Falconi személyében, első ellenfelük a harmadik favorit Xenia Knoll, Alja Kudriavceva (svájci, orosz) duó lesz.

Eredmények, egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos–Loeb (amerikai) 7:6 (4), 5:7, 6:2; Lepchenko (amerikai, 5.)–Wozniak (kanadai) 6:1, 2:6, 6:1; Dodin (francia, 2.)–Dabrowski (kanadai) 5:7, 7:5, 6:4; Min (amerikai)–Pegula (amerikai) 4:6, 6:4, 6:0; Dolehide (amerikai)–Robillard-Millette (kanadai) 6:3, 6:2; Broady (brit)–Aiava (ausztrál) 6:4, 3:6, 6:3; Erakovic (új-zélandi)–Kudriavceva (orosz) 6:4, 6:1.