Premier League: a City már dobogós, de még nem BL-induló

A Manchester City hazai pályán 3–1-re győzte le a West Bromwich Albiont az angol labdarúgó-bajnokság kedden pótolt bajnokiján.

A manchesteriek az első félidőben Gabriel Jesús és Kevin de Bruyne vezetésével – kik egymást szolgálták ki gólpasszal egyszer-egyszer – tettek szert kétgólos vezetésre, és ezt az előnyt a lefújásig meg is tartották.

Az Arsenal Alexis Sánchez szünet utáni duplájával tartotta életben jövő szezonbeli  Bajnokok Ligája-szereplésének reményét.

Premier League, a 34. fordulóból elhalasztott mérkőzések: • Manchester City–West Bromwich Albion 3–1 • Arsenal–Sunderland 2–0.

Az állás 37 forduló után: 1. (és már bajnok) Chelsea 90 pont/37 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 80/36, 3. Man. City 75/37, 4. FC Liverpool 73/37, 5. Arsenal 72/37, 6. Manchester United 65/36, …, 9. WBA 45/37, … 18. Hull City 34/37, 19. Middlesbrough 28/37, 20. Sunderland 24/37 – utóbbi három már kiesett.