Potaissa: sorozatos kiváló teljesítmény

Miután a hétvégén a Tordai Potaissa AHC a nemzetközi kupában is kiválóan teljesített, s az EHF-kupa elődöntőjébe jutott, ugyanezt készül megtenni a férfi kézilabda Nemzeti Liga rájátszásában is: előnyt szerzett a negyeddöntős mérkőzésen szerdán.

A George Bariţiu Sportcsarnokban rendezett találkozón a Kolozs megyei csapat a Temesvári Politechnika MSC ellen 31–22 (14–10) arányban nyert a párharc első mérkőzésén. A visszavágó vasárnap 16 órakor lesz Temesvárott, a párharc két nyert mérkőzésig tart (ha szükséges harmadik meccs, annak ismét csak a Kolozs megyei gárda lesz a pályaválasztója).

A szerdai meccsen Horaţiu Gal együtteséből öt alapember hiányzott sérülés miatt, ezért a mester már kezdőként számított a fiatal Alexandru Laslóra. „Nem csalódtam benne, 100%-osan teljesítette a játékirányítói szerepet” – dicsérte Gal a meccs után játékosát.

Végeredmény: • Tordai Potaissa AHC–Temesvári Politechnika MSC 31–22 (14–10) a tordai góldobók: Zacaciurin 7, Pavel 6, Cântec és Thalmaier (a képen) 5–5, Laslo és Adomnicăi 3, valamint Lazăr 2. A bánságiaktól Lasica és Fenici jutott 5–5 találatig.

A párharc győztese a Bukaresti MSC–Vászlói/Vaslui KK továbbjutójával játszik, a fővárosiak 27–24-re nyerték az első meccset.

További negyeddöntős eredmény: • Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea 31–26. Lapzárta után ért véget a Székelyudvarhelyi KC–Dél-Dobrudzsai KK összecsapás.