Potaissa: óriási lépés a Challenge Kupa-győzelem felé

A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnok adott otthont hétfő este a férfi kézilabda Challenge Kupa-döntő első felvonásának, amelyen a Tordai Potaissa AHC 11 gól különbségű győzelmet aratott a görög AEK Athén felett. A találkozót bosnyák bírópáros, Alekszandar Jovics és Nedim Arnautovics vezette.

Végeredmény: • Tordai Potaissa AHC–AEK Athén (görög) 33–22 (14–11).

A Potaissa sorozatban másodszor jutott a „legkisebb” európai kupa fináléjába, tavaly viszont kettős vereséggel elbukta a végsős sikert a portugál Sporting Lisszabon ellen (28–37 és 24–30).

A találkozó elején fej fej mellett haladtak, a Potiassa a 4. percben 2–0-ra vezetett, három percre rá a görögök fordítottak (2–3), de mint később kiderült, ekkor vezettek utoljára. A 3000 néző frenetikus támogatása hatott a tordaiakra, akik kezdtek meglépni (13. perc: 5–3; 19. perc: 10–5; 23. perc: 12–6). Ekkor még fellángoltak a hellének, szünetig ledolgozták a hátrányukat három gólra, majd a 31. percben kettőre (14–12). A Potaissa ötgólos sorozattal lépett túl a rövidzárlaton (36. perc: 19–12), s innen kezdve már csak a különbség nagysága volt kérdéses (41. perc: 22–13; 46. perc: 25–15), s a végére ez 11-re hízott. A Kolozs megyeiek még nagyobb arányban is nyerhettek volna, de az utolsó pillanatokban Horaţiu Gal együttese nem tudta kihasználni az emberelőnyös helyzeteket sem.

A két együttes összetétele:

POTAISSA: Ionuţ Irimuş, Varó Lajos, Dragoş Fleşer – Georgică Cântec 7, Ionuţ Rotaru, Thalmaier Roland 2, Roman Zacaciurin 2, Mihai Alexandru Asoltanei 7, Dragoş Iancu 1, Cristian Adomnicăi 1, Radu Alexandru Lazăr, Nenad Szavics 1, Szőke Marius 4, Cristian Ghiţă 7, Lucian Marian Ignat 1, Iulian Stamate; edző: Horaţiu Gal.

AEK: Radule Radulovics, Athanasziosz Szingaris – Hrisztosz Nikolaidisz, Giannisz Cigogianopulosz, Georgiosz Perrosz-Perrakisz 1, Dionisziosz Georgiadisz 3, Malik Hoggasz 4, Efsztathiosz Zampunisz 2, Panagiotisz Nikolaidisz 1, Iliasz Hacikasz, Jonas Lokken 1, Harlamposz Domprisz 1, Haralambosz Vamvakasz, Juliosz Argiru, Eldin Vrazalica 2, Hrisztodulosz Milonasz; edző: Nikolaosz Grammatikosz.

A visszavágót vasárnap, május 20-án 19 órakor rendezik Athénban a Nikosz Gkalisz Olimpiai Sportcsarnokban.

Fedőkép: Bizakodva várhatják a visszavágót a tordaiak – MEDIAFAX-FOTÓ