Potaissa ezüstérmes helyen

A férfi Bölények Ligája nyolcadik fordulójában főleg a második félidőben mutatott sziporkázó játékkal 9 (!) gól különbséggel megnyerte Nagybányán az erdélyi rangadót a Tordai Potaissa a helyi Minaur ellen. A Kolozs megyei együttes ezzel előrelépett a táblázat második helyére.

A találkozót 36–27 (14–14) arányban nyerte a Potaissa.

Az összecsapást a Minaur kezdte két gyors góllal, s előnyét a 11. percig megtartotta (5–3). A tordaiak Ionuţ Irimuş kapus kiváló védéseinek köszönhetően nemcsak befogták a házigazdákat, hanem a félidő derekén már ők vezettek két góllal (15. perc: 7–9). Ekkor még fellángolt a Minaur, a 23. percben ismét vezetett (10–9), de a szünetben már 14–14-et mutatott az eredményjelző tábla.

Az ellentámadásból jelesre vizsgázó Potaissa a 41. percben Daniel Pop és Răzvan Pavel találatainak köszönhetően négy gólra meglépett (19–23), ezután pedig az előny állandóan nőtt, s a végén kilencgólosra hízott (27–36).

A Kolozs megyeiek a sikerrel pontszámban kiegyenlítették mostani ellenfelüket, de a jobb gólaránynak köszönhetően megelőzték őket, két ponttal vannak lemaradva a Bukaresti Dinamótól.

Horaţiu Gal vezetőedző elégedetten nyilatkozott a meccs után, a rangadón úgy is helyt tudtak állni a fiúk, hogy három alapember, Thalmaier Roland, Marius Szőke és Nenad Szavics nem állt a rendelkezésére, ráadásul a Minaur az első hét fordulóban nem szenvedett vereséget (egyszer játszott döntetlent).

A Potaissa góldobói: Stefan Terzics 10, Cristi Ghiţ és Răzvan Pavel 5–5, Georgică Cântec 4, Daniel Pop 3, Ciprian Şandru, Alin Ghivil és Tálas Huba Elemér 2–2, Teodor Pinţoiu, Andrei Totoi és Răzvan Szopka kapus 1–1.

A többi eredmény: • Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamó 27–26 • Buzăui KK–Dél-Dobrudzsai KK 20–25 • Călăraşi-i Dunărea–Vászlói/Vaslui-i MSC 27–22 • Resicabányai MSC–Foksányi MSC 25–24 • Bákói MSC–Fogarasi MSC 31–29. A Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti MSC találkozót október 30-án játsszák. Az élmezőny: 1. Dinamó 21 pont, 2. POTAISSA 19 (231–211), 3. Minaur 19 (226–215), 4. Steaua 16, 5. Călăraşi 13 (213–195), 6. Bákó 13 (226–220).

Borítókép: A tordai gólok közel felét a szerb Stefan Terzics (9-es) és Georgică Cântec (2-es) dobta – FOTÓ: AHCPOTAISSA.RO/PAUL URSACHI