Potaissa: elődöntőben a Challenge Cupban

Történelmi fegyvertényt ért el a Kolozs megyei élvonalbeli férfi kézilabdacsapat, a Tordai Potaissa AHC: második mérkőzését is megnyerte és kettős győzelemmel búcsúztatta a luxemburgi HB Dudelange gárdáját a Challenge Cup negyeddöntőjében.

A Benelux államokbeli együttes szerepelt pályaválasztóként vasárnap a George Bariţiu Sportcsarnokban, a Dudelange ugyanis lemondott a hazai pályán való szereplés jogáról.

A tordaiak az első meccsen 32–29-re nyertek, a másodikat pedig „csak” 36–35 (19–16) arányban, így kettős győzelemmel, 68–64-es összesítéssel léptek tovább.

A „házigazdáktól” Tommy Wirtz és a lengyel válogatott jobbszélsője, Aleksej Szyczkow 7 gólig jutott. A tordai gólszerzők: Georgică Cântec (a képen labdával) 8, Răzvan Pavel 7, Thalmaier Roland 6, Cristian Adomnicăi 5, Alexandru Laslo és Ştefan Mihai  Huta 3–3, Roman Zacaciurin 2, valamint Nenad Szavics és Ionuţ Cătălin Rotaru 1–1; játszott még Radu Alexandru Lazăr.

A párharc meccseit a koszovói Erdoan és Arsim Vitaku vezette.

Horaţiu Gal vezetőedző szerint könnyebb párharcra számítottak a luxemburgiak ellen, de kissé  kiütközött a bajnoki fáradtság, s az ellenfél is végig hitt a továbbjutásban. Szerdán már a Nemzeti Liga rájátszása vár az alapszakaszban második helyen végzett tordaiakra, az első hazai meccs szerdán 18 órakor lesz, a negyeddöntős ellenfél a Temesvári Politechnika MSC, a párharc két nyert mérkőzésig tart.

Az elődöntőben a Potaissa Turda az izlandi Valur Reykjavíkkal játszik, április 22-én vagy 23-án a szigetországiak otthonában, s egy hétre rá lesz a tordai visszavágó. A Potaissa elnöke, Flaviu Sâsâeac véleménye szerint az izlandi gárda értékes csapat, amely ebben a kupasorozatban még nem veszített mérkőzést.