Párizs: Fucsovics győzött a nyitókörben, majd visszalépett

Fucsovics Márton két szettben legyőzte kedden a hazai közönség előtt szereplő Benoit Paire-t az 5,4 millió euró összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztorna nyitófordulójában.

A világranglistán 42. magyar játékos – aki a múlt héten negyeddöntős volt Bécsben – negyedik találkozójára készülhetett az 56. helyen álló Paire ellen. Tavaly egy franciaországi salakpályás challenger-versenyen az ellenfél nyert, mint ahogy idén januárban az indiai Púnában is – öt meccslabda hárítása után. Júliusban a horvátországi Umagban aztán összejött a szépítés Fucsovicsnak egy könnyed, 6:1, 6:3-as győzelemmel.

A 29 éves Paire idén selejtezőre kényszerült Párizsban, ahol a japán Daniel Taro búcsúztatása után a kanadai Vasek Pospisil az első szett után feladta mérkőzésüket. A nyíregyháziak büszkesége még selejtezőt sem vívott soha a Bercy Csarnokban, idén viszont rögtön a főtáblára került.

A 26 esztendős magyar teniszező számára rosszul indult idei utolsó tornája, mivel 3:0-s hátrányba került, csakhogy ötödik bréklabdáját kihasználva 3:4-re felkapaszkodott, és az adogatását semmi-negyvenről hozva kiegyenlített. Hamarosan ismét brékelte Paire-t, majd sorozatban ötödik gémjét nyerve hozta a 41 perces nyitószettet.

A folytatásban 1:1-nél Fucsovics ismét elvette riválisa szerváját, aki ezután már a bréklehetőségig sem jutott el, így 1 óra 17 perc alatt kikapott.

Eredmény az ATP honlapja alapján, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Fucsovics–Paire (francia) 6:4, 6:4.

Sajnos később kiderült: combsérülés miatt vége Fucsovics idényének, így nem lépett pályára a 16 közé jutásért szerdán a francia fővárosban.

A magyar teniszező a közösségi oldalán arról számolt be, hogy nem tudja vállalni a szerdai összecsapást a 13. helyen kiemelt olasz Fabio Fognini ellen, akit a múlt héten megvert a bécsi nyolcaddöntőben.

„Vége a 2018-as szezonomnak. Nem így szerettem volna befejezni az évet, de az élet közbeszólt” – fogalmazott Fucsovics. Elmondta, a keddi találkozó hajrájában kezdte el érezni ugyanazt a sérülést, amelyet még a nyáron a hallei versenyen szenvedett el a Kohlschreiber elleni mérkőzésen.

„Tegnap a meccsen az utolsó pár játékban még az adrenalin és a játék lendülete vitt előre bemelegedett állapotban, de amint lejöttem a pályáról, éreztem, hogy baj van. Tegnap este csináltak ultrahangos és MRI-vizsgálatot is, mindent megtettem, megtettünk azért, hogy pályára tudjak lépni ma” – fejtette ki a 26 esztendős magyar teniszező.

„Egész nap kezeltek a fiziosok, fájdalomcsillapítóztuk, sőt még akupunktúrával is próbálkoztunk. Megpróbáltuk a beütést is, de meg kellett hoznunk (Sávolt – a szerk. megj.) Attilával azt a fájdalmas, de ebben az esetben egyetlen felelősségteljes döntést, hogy nem lépek ma pályára” – írta Fucsovics. Hozzátette, annyira szörnyű a fájdalma, hogy esélye sem lenne játszani.

Fognini a nyolcaddöntőben a szintén játék nélkül továbbjutó harmadik kiemelt svájci Roger Federerrel találkozik, utóbbi ellen a kanadai Milos Raonic nem állt ki.