Ötödik helyen a Dési Sasok az öregfiúk Európa-bajnokságán

A dési labdarúgócsapat nem szerepel sok sikerrel a III. ligában, az öregfiúk együttese viszont kontinensszinten is hallat magáról. A múlt napokban Olaszországban rendezték az old-boys Európa-bajnokságot (EMF Champions League – Masters Cup 2019), amelyen a legjobb klubcsapatok vettek részt. Közöttük volt a Dési Sasok is, amely végül is az ötödik helyen fejezte be a kontinensvetélkedőt.

ERKEDI CSABA

A Szamos parti öregfiúk a D-csoportba voltak beosztva, ahol az első találkozón 4–1 arányban nyertek a szlovákiai Arsenal Galánta együttese ellen, majd 3–0-ra vesztettek a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Peppy Dolce (Románia bajnoka) gárdájával szemben. A negyeddöntőben a magyar Corrado FC csapatával szerepeltek a désiek és 1–0 arányban kikaptak. Így csak az ötödik helyen végeztek, de ez is szép teljesítmény az erdélyi alakulat részéről. A Rimini melletti Riccione városában lebonyolított Eb döntő tornájának egyik legjobb játékosa a Dési Egyesülés egykori kiváló labdarúgója és edzője, Ovidiu (Piţi) Farcaş volt.

A Dési Sasok old-boys csapata rendszeresen megtiszteli az országban szervezett hivatalos és barátságos tornákat is.