Összeférhetetlenséget állapított meg az ANI Markó Attila esetében

Összeférhetetlenséget állapított meg az ANI Markó Attila esetében
Az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) összeférhetetlenséget állapított meg Markó Attila, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala volt államtitkára esetében – mutat rá közleményében az ANI.

Mint részletezik, Markó Attila államtitkárként négy szerződést és egy kiegészítő dokumentumot látott el kézjegyével, amelyeket az Etnikumközi kapcsolatok Hivatala és a Romániai Magyar Jogászok Egyesülete (amelynek ő maga is tagja volt) között kötöttek meg különböző projektek vissza nem térítendő támogatásáról. Ugyanakkor – teszi hozzá az ANI – a projekteket értékelő bizottság elnökeként olyan dokumentumokat is aláírt, amelyek ezeknek a szerződéseknek az alapját jelentették.

A feddhetetlenségi ügyészek szerint Markó Attila a haszonélvezője volt a Romániai Magyar Jogászok Egyesülete által szervezett és az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatal által finanszírozott képzéseknek, hiszen jogászként részt vett az egyesület által szervezett konferenciákon, ami összeférhetetlenséget jelent.

Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei 2015 áprilisában távollétében elrendelték Markó Attila letartóztatását, az RMDSZ-es politikust több más személlyel egyetemben hivatali visszaéléssel vádolják az Országos Vagyon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) túlértékelt ingatlanainak ügyében.

A szövetség korábbi képviselője egy rádióinterjúban azt mondta, nem akar visszatérni Romániába, és új életet akar kezdeni Magyarországon. Úgy ítéli meg, hogy igazságtalanul ítélték el Romániában, ahol az igazságszolgáltatás „a visszaszolgáltatások megakadályozásának eszköze”. Markó Attila 2014 decemberében hagyta el Romániát, miután a képviselőház jóváhagyta előzetes letartóztatását az ANRP-vel kapcsolatos ügyben.