Orange I. liga, rájátszás: Zárás a 2. fordulóban

A román labdarúgó élvonal rájátszásának alsóházában két mérkőzés maradt hétfőre. A meccseken mindössze egyetlen találat született.

A Szörényvárott/Drobeta Turnu Severinben játszó zsilvásárhelyi csapat 400. találkozóját vívta az I. ligában.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Voluntari-i FC 1–0 (gól: Marius Croitoru – 56. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 0–0. Az állás két forduló után: 1. Medgyesi Gázmetán 24 pont, 2. Jászvásár 19, 3. Botoşani-i FC 17, 4. Voluntari 16, 5. ACS Poli 13 (3–1), 6. Chiajnai Concordia 13 (2–5), 7. Pandúrok 12, 8. Marosvásárhelyi ESE/ASA 9.

A román válogatott Dánia elleni mérkőzése miatt (Kolozsvár Aréna, március 26., vasárnap, 21.45 óra) a bajnokság néhány napig szünetel.

A tervezett folytatás március 31. és április 3. között:

Felsőház, 1–6. hely: • Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 • Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamó • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul.

Alsóház, 7–14. hely: • Concordia–Pandúrok • Botoşani–Mv. ESE • Jászvásár–ACS Poli • Voluntari–Gázmetán. Az élő tévéközvetítésekre később visszatérünk.Addig az 1–6. hely állása:

1.      Viitorul      2       1       1       0       3–1   30

2.      Steaua        2       1       0       1       3–3   27

3.      Kv. CFR     2       1       0       1       3–4   25

4.      Krajova      2       0       2       0       0–0   24

5.      Dinamó      2       0       2       0       0–0   23

6.      Astra 2       0       1       1       2–3   23

A bajnoki forduló előtt viszont lebonyolítják a Román Kupa negyeddöntőit (a továbbjutásról egy mérkőzés dönt, döntetlen esetén 30 perces hosszabbítás következik, s ha ezután sincs döntés, következik a 11-es párbaj).

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön jelezzük):

Kedd, március 28., 20.30 óra: • ACS Poli–Kv. CFR 1907.Szerda, március 29., 18.30 óra: • Mioveni-i SK (II. liga)–Voluntari • 21.30 óra: Krajova–Dinamó (Szörényvárott játsszák, Pro tv).Csütörtök, március 30., 21 óra: • Viitorul–Astra (Ovidiuban játsszák, sport.ro).