Orange I. liga, rájátszás, 7. forduló: CFR: győzelem Gyurgyevóban

A román labdarúgó élvonalban ebben az idényben negyedszer csapott össze a bajnok Astra és a Kolozsvári CFR 1907, mindegyik alkalom a vasutasok sikerével végződött.

A rájátszás 7. fordulójának keretében lejátszott találkozón egyetlen találat döntött, a gólt Ciprian Deac szerezte az 51. percben. A korábbi gól nélküli döntetlenek sorozata után az első félidő is 0–0-lal zárult, köszönhetően főleg a bravúrosan védő Traian Marc kapusnak. A CFR legnagyobb lehetőségét Păun hagyta ki, 6 m-ről Ilijev kapus kezébe lőtt.

A második félidő elején az ezúttal csapatkapitányi szerepet is betöltő Deac bal oldalt kapta meg a labdát, kicselezte Romario Moisét miközben betört a büntetőterületre, majd kilőtte a bal alsó hosszúsarkot (0–1). Az eredmény a lefújásig nem változott.

Miriuţă László vezetőedző a következő csapatnak szavazott bizalmat: Marc – Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu – Deac, Gomelt, Rus – Omrani (77. perc Bud), Păun (58. perc Nascimento) – Dan Roman (46. perc Sorsa).

Felsőház, 1–6. hely: • Krajovai Universitatea SK–Bukaresti Dinamó 2–2 (gól: Virgil-Andrei Ivan – 13. és Hristo Zlatinski – 92. perc, illetve Jose Antonio Romera – 56. és Dan Nistor – 81. perc; kiállítva: Alexandru Mateiu – 88. perc, Krajova). Ma játsszák a FCSB–Konstancai Viitorul mérkőzést. Az állás: 1. FCSB 37 pont/6 mérkőzés, 2. Viitorul 34/6, 3. Dinamó 33/7 (9–6), 4. KV. CFR 33/7, 5. Krajova 28/7, 6. Astra 26/7.

Alsóház, 7–14. hely: • Temesvári ACS Poli–Medgyesi Gázmetán 1–0 (gól: Străuţ – 88. perc; kiállítva Zaharia – 90. perc, Gázmetán) • Chiajnai Concordia–Voluntari-i FC 0–2 (Adrian Ionuţ Bălan 2 – 19. és 30. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Botoşani-i FC 1–1 (Paul Păcurar – 94. perc, 11 m, illetve Vasvári Gábor – 42. perc, 11 m; a vendégektől Vasvári a 15. perc 11-est hibázott). Ma játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Marosvásárhelyi ESE/ASA összecsapást. A sorrend: 1. Jászvásár 29/6 (8–2), 2. Gázmetán 29/7 (8–7), 3. Botoşani 25/7, 4. Voluntari 24/7, 5. ACS Poli 21/7, 6. Pandúrok 17/7, 7. Concordia 16/7, 8. Mv. ESE 11/6.