Oltyán röplabdagyőzelem Désen

Nagy ambícióval érkeztek Désre a krajovaiak, miután az ősszel nagy meglepetésre otthon 3:0-ra kikaptak az Egyesüléstől a férfi röplabda A1-osztályban.

A múlt hétvégi 17. fordulóban visszavágtak az oltyánok, 1:3 (–18, 18, –21, –17) volt a végeredmény az U MSC javára. Tegyük hozzá, teljesen megérdemelten, a vendégek ezen a meccsen jobbak voltak, és Laurentiu Lică válogatott játékosban olyan emberük volt, aki egymaga eldöntötte a párharc sorsát. Nem kevesebb mint 30 pontot szerzett, magasan kiemelkedve a pályán levő két alakulatból.

Egy adott pillanatban a 250 főnyi közönség minden alkalommal, amikor hozzá került a labda füttykoncerttel kísérte közbeavatkozását, de ez egyáltalán nem befolyásolta szereplését, sőt gúnyos mosollyal válaszolt. A második szettet leszámítva (amelyet a Szamos-partiak nyertek meg 25–18-ra) a mérkőzést a vendégek uralták, akik sokkal pihentebbnek bizonyultak a házigazdáknál, akik a múlt héten háromszor is játszottak. Miután az előző menetben kikaptak Galacon 3:0-ra, szerda délután elmaradt összecsapáson Zilahon is vesztettek 3:2 arányban, miután 2:0-ra vezettek. Aztán jött a második helyezett U MSC elleni meccs, ahol sokat idegeskedtek a désiek. A negyedik szettben a játékvezető piros lappal büntette Marius Dascălu hazai edzőt sorozatos tiltakozása miatt. Bizonyára magatartása rányomta bélyegét tanítványai szereplésére is. A Cristian Serei–Andrei Savu bírópárosnak sok téves ítélete volt, ezt a lelátón helyet foglaló szakemberek is így látták, de ez mit sem változtat az eredményen.

Az Egyesüléstől három játékos nevét említjük: Andrei Mihalescu, Vlad-Cristian Curuia-Pop és Paul Magdaş, mindhárman tíz pontot értek el a hétvégi menetben. A mérkőzés időtartama 99 perc volt.

A bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában a désiek Temesvárra utaznak, ahol február 29-én, szombaton a helyi UV alakulata ellen lépnek pályára.

A bánságiak ebben a menetben a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban vendégszerepeltek, ahol mindössze 66 percet töltöttek a pályán a Lőtei Rómeó Attila edzette Universitatea Sportklub társaságában, amely 3:0 (13, 19, 25) arányban hozta a találkozót. A meccs legjobbja ezúttal is Vlad-Gavril Negrean volt, aki 17 ponttal segítette a házigazdákat. A kolozsváriak a szombati utolsó menetben Kolozs megyei rangadón érdekeltek, a kullogó Aranyosgyéresi MSC otthonába látogatnak.

A gyéresiek papírforma vereséget szenvedtek a fővárosban a Dinamótól, amely 3:0 (22, 15, 13) arányban diadalmaskodott 62 perc játék után. A vendégek legjobbja Dan Remeş volt, aki 12 pontot szerzett.

A többi eredmény: • Zilahi MRK–Galaci Arcada MSC 0:3 • Nagybányai Tudomány/Ştiința Explorări–Buzăui Gloria MSC 0:3. A táblázaton: 1. Arcada 47 pont/17 mérkőzés, 2. Krajova 40/17, 3. Dinamó 38/17, 4. Zilah 33/16, 5. DÉS 28/17, 6. Buzău 25/16, 7. KOLOZSVÁR 19/17, 8. Nagybánya 14/17, 9. ARANYOSGYÉRES 4/17 (8:48), 10. Temesvár 4/17 (7:48).

A hölgyeknél a Kolozsvári U NTT Data a fővárosba látogatott, és pontot érő vereséget szenvedett a Bukaresti Rapidtól. A vasutasok 114 perc alatt kétszer is szetthátrányból felállva 3:2 (–26, 21, –18, 16, 13) arányban nyertek. Luminiţa Trombiţaş együtteséből Adina Stanciu (24 pont) és Simina Străchinescu (20 pont) játéka emelkedett ki. A hétközi, utolsó előtti fordulóban a kolozsváriak szerdán 14 órakor a Voluntari-i CSO-t fogadják a Horia Demian Sportcsarnokban:

A 20. forduló többi eredménye: • Bukaresti Dinamó–Piteşti-i Argeș 3:1 • Bákói Știința–Balázsfalvi Volei Alba MSC 0:3 • Voluntari-i CSO–Medgidiai SK 2:3 • Târgoviștei MSC–Galaci Belor ESK 3:0; a Lugosi MSC szabadnapos volt. A sorrend: 1. Balázsfalva 52 pont/18 mérkőzés, 2. Dinamó 48/18, 3. Târgoviște 43/18, …, 9. U NTT DATA 15/18.