Olaszos CFR-győzelem az „olaszok” ellen

I. liga – 13. forduló

A focivilágban jó hangzású Juventus látogatott tegnap a fellegvári C. Rădulescu stadionba, de korántsem a sokszoros olasz bajnok torinói alakulat, hanem csak bukaresti névrokona. Az „olaszok” nem jelentettek gondot a Dan Petrescu edzette vasutasgárdának, bár a végeredmény az olykor igen pragmatikus olasz focira emlékeztet.

Amint az várható volt, a tabella első és utolsó helyezettjének találkozója nem eredményezett túlságosan látványos mérkőzést, hiszen a vendégek szinte kizárólag a védekezésre összpontosítottak, míg a házigazdák nem erőltették túlságosan a védelem feltörését, miután még az első félóra végén megszerezték a győzelemhez szükséges találatot. Akkor, vagyis a 29. percben Păun szánta rá magát a lövésre, és a 16-os sarkáról megcsavart labda szépen vágódott a hosszú sarokba.

A gólt leszámítva meglehetősen eseménytelen volt az első félidő, a stadionba kilátogatók pulzusa legfeljebb a 15. percben emelkedhetett, amikor Deac beadása Culiót kereste – de Wallace idejében közbelépett, így a helyzet kihűlt.

Térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, bár a vendégek – talán fellélegezve, hogy csak egy gólt kaptak az első 45 percben – valamivel bátrabbnak bizonyultak, így az 56. percben Beta kapáslövése, majd 20 perc múlva Dzalamidze rúgása kényszerítette homloka ráncolására Dan Petrescu vezetőedzőt. Ám aztán a csereként pályára küldött Nistor a hajrában kiharcolt egy 11-est, amit Culio be is lőtt, így a 82. percben végleg eldőlt a 3 pont sorsa: Kolozsvári CFR–Bukaresti Juventus 2–0

*

Ami a 13. forduló további mérkőzéseit illeti, a Dinamó továbbra sem találja önmagát: Miriuţă László vezetőedzőnek ebben a fordulóban sem sikerült megszereznie első „kutyás” győzelmét, pedig csak bő 8 perc választotta el ettől. A címvédő Viitorul viszont kezd magára találni, de ebben nagy szerepe van George Ţucudeannak, aki egymaga eldöntötte a jászvásáriak elleni mérkőzést: kevesebb mint egy óra leforgása alatt négy gólt varrt a vendégek hálójába – miután a mérkőzés elején további három jó helyzetet kihagyott. Botlott továbbá a sokáig éllovas Botoşani-i FC, amelyet a szászmedgyesiek kényszerítettek térdre, a Krajovai U-nak viszont nem okozott gondot a temesvári kiszállás.

Eredmények és gólszerzők: Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 1–0 (Romeo 65.), Temesvári Poli–Krajovai U 0–2 (Martic 27., Burlacu 89.), Konstancai Viitorul–Jászvásári Poli 5–2 (Ţucudean 4 – 15., 40., 43., 51., Chitu 44., illetve Platini 18., Jo 70.), Bukaresti Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 1–1 (Nemec 66., illetve Moise 82.). A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB mérkőzés lapzártánk után ért véget, a Voluntari-i FC–Chiajnai Concordia találkozót ma rendezik.

A bajnoki élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 32 pont, 2. Krajova 26, 3. FCSB 25/12, 4. Astra 23 (19–11), 5. Botoşani 23 (20–14), 6. Temesvári Poli 18, 7. Dinamó 17 (18–15), 8. Viitorul 17 (15–13).

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Idénybeli második vereségét szenvedte el szombaton este a Kolozsvári CFR, miután a Konstancai Viitorul otthonában egy góllal alulmaradt az I. liga 15. fordulójának keretében rendezett találkozón.