Nyolc aranyérem a tájfutó országos bajnokságokon

Augusztus 31. és szeptember 3. között rendezték meg a Brassó megyei Viktóriavárosban a nappali egyéni és váltóbajnokságokat. A négynapos versenysorozaton közel 300 sportoló vett részt az ország összes tájfutóklubjának képviseletében, a vetélkedő három egyéni (sprint, középtáv, hosszútáv) és egy váltószámból állt. Szombaton este ünnepélyes összejövetel keretében megünnepelték a tájfutás 70 éves létezését Romániában, ugyanis 1947-ben rendezték az első tájfutóversenyt – a Zaránd Kupát – Aradon.

T. Á.

A kolozsvári TranSilva és a Compass sportklubok ifi és felnőtt sportolói ismét jól szerepeltek, nem kevesebb, mint 19 éremmel – 8 arany, 6 ezüst, 5 bronz – tértek haza.

Csütörtökön a rövidtávú versennyel kezdődtek a küzdelmek, amit Viktóriaváros központjában rendeztek meg. Itt a terep adottságai (tömbháznegyed, parkok) kevesebb tájékozódási problémát jelentettek, inkább a gyors döntéseken és a nagysebességű futáson volt a hangsúly. Az erdei számokat (középtáv, hosszútáv, váltó) a közeli Fogaras-hegység lábainál levő vegyes erdőkben (lombhullató és fenyő) tartották, ahol a nagy szintkülönbségek, mocsarak, szedresek, bozótos részek, valamint a csökkent láthatóság nagyon megszórta a mezőnyt. A minden szempontból (fizikailag, szellemileg és taktikailag) helyt álló versenyzők érvényesültek. A kolozsváriak a következő eredményeket érték el (zárójelben a korosztály, M = férfiak, F = nők):

• Vörös Ádám (M14): arany középtávon;

• Csis Nándor (M14): bronz középtávon, 4. hely hosszútávon.

Az utolsó nap – a váltóversenyek – hozta a legjobb eredményeket, amikor három kolozsvári csapat győztesként zárt. A legnagyobb siker a felnőtt női váltónak tulajdonítható, amely 2 ifi versenyzővel a soraiban sikerült nyernie. Ugyanebben a kategóriában a második kolozsvári váltó negyedik helyre futott be. A győztes váltók összetételei:

M14: Matlák Péter, Csis Nándor, Vörös Ádám;M18: Szikszai Csongor, Vígh Lóránd, Knobloch-Esztergár Péter;F21: Bartha Dorottya, Bogya Yana, Néda Ágnes.Párhuzamosan az ifi és felnőtt versenyekkel, a veteránoknak is rendeztek bajnokságot (legidősebb versenyző 80 év fölötti volt), ahol szintén szép eredmények születtek.

• Dumitru Cioban (M70, Szászfenesi Dudu TK): ezüst közép- és hosszútávon és bronz sprintben;

• Sárközi Zsuzsa (F45): bronz közép- és hosszútávon.

Tőkés Árpád, Fey Sándor és Simon András második lett váltóban (M135), Sárközi Zsuzsa, Fey Klára és Simon Krisztina pedig győzött (F135). F35-ben László Katalin, László Beáta és Kerekes Kinga) ezüstérmes helyen végzett.

Fedőkép: A TranSilva felnőtt női váltója a dobogó legmagasabb fokán (Néda Ágnes, Bogya Yana, Bartha Dorottya)

Augusztus 30. és szeptember 2. között rendezték meg Gyulafehérvárott és környékén az idei év legfontosabb tájfutó eseményét, a nappali egyéni és váltó országos bajnokságokat.