Nyilvánosságra hozták a Gopo-jelöléseket
Vissza

Nyilvánosságra hozták a Gopo-jelöléseket

Öt film száll versenybe a legjobb filmnek járó Gopo-szobrocskáért, a jelölteket összesen 22, a romániai mozikban 2019-ben bemutatott hazai produkció közül választották ki, derül ki a Gopo-díjak honlapján közzétett ismertetőből. A legjobb európai film kategóriában Nemes Jeles László Napszállta című alkotása is versenyben van.

A legtöbb jelölést a La Gomera (13), a Heidi (10), a Monștri (9), a Nu mă atinge-mă (9), a Parking (8), és a Mo (6), kapta.

A legjobb film kategória jelöltjei: Călătoria fantastică a Maronei (Marona fantasztikus utazása, rendező: Anca Damian), La Gomera (r.: Corneliu Porumboiu), Monștri. (r.: Marius Olteanu), Parking (r.: Tudor Giurgiu), és Nu mă atinge-mă (Touch Me Not, r. Adina Pintilie).

A legjobb rendezőnek járó szobrocskáért Adina Pintilie (Nu mă atinge-mă), Anca Damian (Călătoria fantastică a Maronei), Cătălin Mitulescu (Heidi), Corneliu Porumboiu (La Gomera) és Marius Olteanu (Monștri.) van versenyben.

A legjobb női főszereplő kategóriában Belén Cuesta (Parking), Catrinel Marlon (La Gomera), Cătălina Mihai (Heidi), Dana Rogoz (Mo), Judith State (Monștri.) nevét találjuk a jelöltek között, a férfiak közül pedig Gheorghe Visu (Heidi), Iulian Postelnicu (Arest), Mihai Smarandache (Parking), Radu Botar (Cardinalul) és Răzvan Vasilescu (Mo) száll versenybe a legjobb főszereplő kategóriában.

Megnevezték a legjobb női mellékszereplőket is, a díjazottat a következő öt színésznő közül választják ki: Coca Bloos (Mama Tia szerepéért a Zavera című filmből), Hanna Hofmann (Hanna, Touch Me Not), Julieta Szönyi (Anya, La Gomera), Mădălina Craiu (Vera, Mo), Rodica Lazăr (Magda, La Gomera).

A legjobb férfi mellékszereplőnek járó Gopo-szobrocskáért Alexandru Potocean (taxisofőr, Monștri), Bogdan Dumitrache (Chirvasiu, Heidi), Téglás István (Claudiu, La Gomera), Richard Bovnoczki (Vizireanu, Cardinalul), és Șerban Pavlu (Alex, Monștri) kapott jelölést.

A legjobb forgatókönyv kategória jelöltjei: Andrei Cohn, Alexandru Negoescu (Arest), Corneliu Porumboiu (La Gomera), Liviu Săndulescu, Bogdan Toma (Cărturan), Marius Olteanu (Monștri.), Radu Dragomir (Mo).

A legjobb debüt: Cărturan (r. Liviu Săndulescu), Mo (r. Radu Dragomir), Monștri. (r. Marius Olteanu), Timebox (r. Nora Agapi), Touch Me Not (r. Adina Pintilie).

Nemes Jeles László filmje mellett további négy külföldi produkció van versenyben: Fájdalom és dicsőség (rendező: Pedro Almodóvar), Nyár (r.: Kirill Szerebrennyikov), A kedvenc (The Favourite, r.: Jorgosz Lanthimosz), A ház, amit Jack épített (The House that Jack Built, r.: Lars von Trier).

Az előválogató zsűri tagjai: Bogdan Mustață rendező, Cristina Ionescu vágó, Cristina Hoffman (az Aristoteles Workshop társalapítója), Dan Chișu rendező-producer, Diana Cavallioti színésznő, George Dăscălescu operatőr, valamint Alin Ludu Dumbravă, Andra Petrescu, Cristi Luca, Flavia Dima és Manuela Cernat filmkritikusok.

A díjak sorsáról mintegy 600 romániai filmes és kritikus szavaz, a díjkiosztó gálára március 24-én, kedden kerül sor a bukaresti Nemzeti Színházban.

A jelöltek teljes névsora elérhető a www.premiilegopo weboldalon.

 

 


KULTSZÍNTÉR ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Nyughatatlan természetű volt Hollywood ...
VIDEÓ – Szigorú közúti ...
Hova fordulhat fogorvosi ellátásért?

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ