Nyert Diósgyőr női focicsapata a nagyiklódi pályán

Nagy érdeklődés kísérte Nagyiklódon a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF és a Diósgyőri VTK közti barátságos női labdarúgó-találkozót. A Kis-Szamos menti község műfüves pályáján első alkalommal rendeztek nemzetközi találkozót, nem csoda, hogy a korszerű stadion lelátóin több mint négyszáz néző volt jelen, sokan Kolozsvárról és Szamosújvárról érkeztek.

ERKEDI CSABA

A pálya környékén egy üres parkolóhelyet sem lehetett találni. Mindvégig jó színvonalú és gólokban gazdag összecsapásnak lehettek tanúi a nézők. Végül a Fórizs Sándor edzette magyarországi gárda megérdemelten nyert 4–2 (1–1) arányban. A diósgyőriek góljait a Romániában született Bianca Sandu (45. perc), a bolgár Liliana Kostova (59. perc), a szerb Biljana Bradics (81. perc) és az amerikai Hanna Marie Barker (93. perc) szerezte. A kolozsvári alakulatból Mara Anca Bâtea (18. perc) és Andreea Voicu (63. perc) voltak eredményesek.

A meccs előtt a magyarországi küldöttség meglátogatta a nagyiklódi Néprajzi Múzeum gyűjteményét és a községházán találkozott Emil Pârţoc polgármesterrel, a helyi sport lelkes támogatójával, aki éveken keresztül volt a Román Rögbi Szövetség játékvezető testületének elnöke.