Női torna Eb: Denisa Golgotă két éremmel zárta a szerenkénti döntőket

Denisa Golgotă, az orosz Angelina Melnyikova és a belga Nina Derwael is két éremmel zárta a szerenkénti döntőket a Glasgow-ban rendezett női torna Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.

Melnyikova második, Golgotă harmadik lett Dévai Boglárka mögött ugrásban, majd előbbi felemáskorláton bronz-, utóbbi talajon ezüstérmet nyert.

A 16 éves Golgotă, Románia egyetlen képviselője a szerenkénti döntőkben ötödik eredménnyel kvalifikálta magát a fináléba, ott viszont alig maradt le a győztes francia Melanie de Jesustól.

A belga Derwael gerendán második, felemáskorláton első lett.

Az éremtáblázat élén Belgium, Franciaország és Oroszország zárt egyaránt egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel.

Dévai Boglárka a magyar női tornasport harmadik Európa-bajnoka Ónodi Henrietta (1989, felemáskorlát) és Varga Adrienn (1998, ugrás) után. Ez a sportág 18. magyar kontinensbajnoki aranyérme.

A magyarok a csapatverseny szombati döntőjében nyolcadikok lettek. A juniorcsapat a kilencedik, Bácskay Csenge ugrásban, Székely Zója pedig felemáskorláton a hatodik helyen végzett. A román ifik közül Ioana Stănciulescu érte el a legjobb eredményt, nyert talajon – ebben a számban Antonia Duţă alig maradt le a dobogóról, negyedik lett. Silviana Sfiringu két számban volt érdekelt, ugrásban (5. hely) és gerendán (6. hely). Korábban csapatban is a negyedik hely jutott a román junior lányoknak (a már említetteken kívül Daniela Trică és Ana-Maria Puiu volt a keretben), kijavítva ezzel a felnőttek szégyenletesnek számító 12. helyét és kiesését. Egyéni összetettben (a felnőtteknél ilyen összesítés ezúttal nem volt) Stănciulescu a 7., Sfiringu a 8. lett.

A férfi tornászok csütörtöktől vasárnapig szerepelnek az SSE Hydro Arénában.

Eredmények:

Ugrás: 1. DÉVAI BOGLÁRKA 14,349 pont, 2. Angelina Melnyikova (Oroszország) 14,233, 3. DENISA GOLGOTĂ 14,166.

Felemáskorlát: 1. Nina Derwael (Belgium) 14,733 pont, 2. Jonna Adlerteg (Svédország) 14,533, 3. Melnyikova 14,366.Gerenda: 1. Sanne Wevers (Hollandia) 13,900 pont, 2. Derwael 13,600, 3. Marine Boyer (Franciaország) 13,166.Talaj: 1. Melanie de Jesus (Franciaország) 13,766 pont, 2. GOLGOTĂ 13,600, 3. Axelle Klinckaert (Belgium) 13,400.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Sport
Ezüstérmet nyert a magyar csapat a juniorok versenyében a törökországi Mersinben rendezett férfi torna Európa-bajnokságon.