Női röplabda CEV-kupa: Négy között a Békéscsaba, döntős egy romániai csapat

A Swietelsky-Békéscsabai RSE kettős sikerrel jutott a négy közé a női röplabda CEV-kupában, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján idegenben is legyőzte (3:0) a francia Saint-Raphaël Var VB együttesét. Továbbjutásával a Békéscsaba történetének legnagyobb nemzetközi sikerét érte el, ugyanis korábban csak a negyeddöntőig jutott a második számú európai kupasorozatban.

A BRSE az elődöntőben az olasz Yamamay Busto Arsizióval vagy a francia ASPTT Mulhouse csapatával találkozik február 26-án és március 5-én.

Legutóbb a magyar klubok közül a Vasas SC játszhatott elődöntőt az európai küzdelmekben: 1996-ban Ankarában ugyancsak a CEV-kupában negyedik lett az óbudai együttes.

A BRSE múlt csütörtökön hazai pályán nagy csatában, 3:2-re győzött, így bármilyen arányú sikerrel biztosíthatta továbbjutását a franciaországi visszavágón. A magyar bajnokcsapat a szerdai összecsapáson az első két játszmában nagy küzdelemben, szoros csatában diadalmaskodott. Ekkor biztossá vált, hogy a franciák legfeljebb aranyszettben juthatnak tovább. Eddig azonban nem húzták el a csapatok, hiszen a Békéscsaba a harmadik szettet könnyedén nyerte, s mindössze 82 perc játék alatt győzött.

A másik ágon két romániai együttes harcolta ki a továbbjutást. A Balázsfalvi Volei-Alba MSC Nagyszebenben azonos módon visszavágott a török Galatasaray Isztambul otthonában elszenvedett 3:0-s vereségért, s az aranyszettben diadalmaskodva lépett tovább. A Bákói Ştiinţa a cseh VK UP Olomouc együttesét két ízben is 3:2-re legyűrte. Az elődöntő első meccsét február 26-án játsszák Bákóban, a visszavágót pedig március 5-én Nagyszebenben.

Eredmény, negyeddöntő, visszavágó: • Saint-Raphaël Var VB (francia)–Swietelsky-Békéscsabai RSE 0:3 (–23, –23, –16) – továbbjutott a Békéscsaba kettős győzelemmel (6–2) • Balázsfalvi Volei-Alba MSC–Galatasaray Isztambul (török) 3:0 (20, 23, 16), az aranyszettben 15–5 – tj. Balázsfalva aranyszettel • VK UP Olomouc (cseh)–Bákói Ştiinţa 2:3 (21, 20, –20, –20, –16) – tj. Bákó kettős győzelemmel (6–4).