Női kosárlabda Eb: vereség az ukránoktól

A magyar válogatott 12 ponttal kikapott hétfőn az ukrán csapattól a csehországi női kosárlabda Európa-bajnokság A-csoportjának harmadik, utolsó fordulójában.

A szlovák Stefan Svitek együttese a második negyed közepéig jól tartotta magát, onnan azonban az ukránok támadásban és védekezésben is fölé nőttek, és a szünetig 17 pontos előnybe kerültek, amivel tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzést.

A magyar válogatott – amely már a csehek szombati legyőzésével továbbjutott – egy sikerrel és két vereséggel a harmadik helyen zár a csoportjában, és lapzárta után a negyeddöntőbe kerülésért a B-csoport másodikjával, Olaszországgal találkozott.

Eredmények: • Ukrajna–Magyarország 84:72 (26:18, 21:12, 20:17, 17:25) • Csehország–Spanyolország 67:63 (17:17, 11:12, 17:15, 22:19). A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 5 pont, 2. Ukrajna 5, 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Csehország 4. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.