Női kosárlabda Eb-selejtező: fontos győzelem Litvánia ellen

A magyar női kosárlabda-válogatott két ponttal legyűrte Miskolcon a litván csapatot szerdán az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, ezzel megőrizte kijutási esélyeit.

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese a nyitónegyedben Raksányi Krisztina remek teljesítménye ellenére hátrányba került, ám a folytatás jobban sikerült, így a nagyszünetben 45:40 volt az állás. Fordulás után 16 ponttal elhúzott a nemzeti csapat, de a vendégek nem roppantak meg, és felzárkóztak. A záró játékrészben már a baltiaknál volt az előny, a hátralévő időben óriási csata folyt a pályán, az utolsó perc 74:74-ről indult, a sorsdöntő kosarat pedig a 18 pontig jutó Raksányi dobta be.

Magyarország novemberben Litvániát vendégként (73:70), míg Albániát házigazdaként (137:48) győzte le, majd a harmadik fordulóban elszenvedte első vereségét: a továbbra is veretlen oroszok szombaton 71:64-re nyertek Miskolcon. A litvánok négy napja megszerezték első győzelmüket azzal, hogy 119:61-re diadalmaskodtak Albániában.

A 3/1-es győzelmi mérleggel csoportmásodik magyar válogatott novemberben, az Albánia és Oroszország elleni idegenbeli találkozókkal zárja majd a selejtezősorozatot. A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán.

Tavaly júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat – még Stefan Svitekkel a kispadon – egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és végül a 9–12. helyen zárt.

Eredmény, C-csoport, 4. forduló: • Magyarország–Litvánia 78:76 (24:25, 21:15, 16:19, 17:17) – a magyar csapat legjobb dobói: Határ Bernadett 20, Raksányi Krisztina 18, Studer Ágnes 14 • Oroszország–Albánia 148:35. Az állás: 1. Oroszország 8 pont, 2. MAGYARORSZÁG 7, 3. Litvánia 5, 4. Albánia 4.

A magyar labdarúgó-válogatott szombaton 0–0-s döntetlent játszott Montenegró vendégeként Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a pontosztozkodással – jobb gólkülönbségének köszönhetően – megőrizte második helyét a csoportban Montenegró előtt, amely eggyel több mérkőzést játszott. A nemzeti együttes négy találkozó után is nyeretlen Montenegróval szemben, viszont idegenben a harmadik meccsen először nem kapott ki.