Női kézilabda világbajnokság: nyolcaddöntők előtt

Amint röviden már jeleztük, Románia 26–17 (17–7) arányú sima vereséget szenvedett Trierben Franciaországtól, a Németországban rendezett női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, de így is megnyerte az A-csoportot. A magyar csapat 30–29 (17–14) arányban megverte Csehországot, és ezzel a harmadik helyen végzett a B-jelű hatosban.

Romániát simán verte az olimpiai ezüstérmes Franciaország, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Ambros Martín szövetségi kapitány pihentetett néhány kulcsjátékost, köztük Cristina Neagut és Eliza Buceschit.

A nyolcaddöntőben Románia ellenfele a B-csoport negyedik helyezettje, Csehország lesz.

Románia jól kezdte a mérkőzést, 2–0-ra vezetett, de hatalmas visszaesés következett (16. perc: 6–2 a franciák javára), és a gallok a félidő végére tíz góllal elhúztak (17–7). A játék képe nem sokat változott a második félidőben, a franciák tartották előnyüket, és végül 26–17-re győztek.

Románia góljait Cristina Florianu 6, Ana-Maria Drăguţ 3, Aneta Udriştioiu és Cristina Laslo 2–2, Tătar Tímea, Crina Pintea, Ana-Maria Popa és Geiger Melinda 1–1 dobta, a franciáknál Manon Houette volt a legeredményesebb 7 találattal.

A román együttes korábbi eredményei: Paraguay ellen 29–17, Szlovénia ellen 31–28, Spanyolország 19–17 és Angola ellen 27–24.

Bietigheim-Bissingenben elért győzelmével Magyarország a harmadik helyen végzett. A meccset a helyszínen tekintette meg Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség (IHF) egyiptomi elnöke is. Görbicz Anita csapatkapitány kisebb sérülés miatt ezúttal nem lépett pályára, mert a nyolcaddöntő előtt nem akarták kockáztatni a szerepeltetését.

A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30–22-re, vasárnap a svédektől 25–22-re kapott ki, majd kedden Argentínát 33–15-re, csütörtökön pedig Lengyelországot 31–28-ra győzte le.

A magyarok ellenfele vasárnap a lipcsei nyolcaddöntőben a francia válogatott lesz, lapzártakor még tartott a mérkőzés.

A magyar csapat: Janurik Kinga – Lukács Viktória, Háfra Noémi 2, Kisfaludy Anett 2, Kovacsics Anikó 3, Szöllősi-Zácsik Szandra 5, Schatzl Nadine 3.; cserék: Bíró Blanka – Kovács Anna 3, Szekeres Klára, Mayer Szabina, Klivinyi Kinga 2, Szucsánszki Zita 1, Mészáros Rea 2, Bódi Bernadett 7; szövetségi kapitány: Kim Rasmussen (Dánia).

A mezőny legeredményesebb játékosa Marketa Jerabkova volt kilenc góllal, a meccs legjobbjának pedig a 100-as dobószázalékkal eredményes Bódi Bernadettet választották.

A magyar szövetség statisztikája szerint a két csapat 16. alkalommal találkozott egymással, egy vereség mellett ez már a 15. magyar siker volt.

Az utolsó forduló hozta az eddigi legnagyobb meglepetést: Svédország három gól különbséggel verte a világ- és Európa-bajnok Norvégiát és ezzel megnyerte a B-csoportot.

Eredmények, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

A-csoport: • Franciaország–Románia 26–17 (17–7) • Angola–Paraguay 32–28 (16–17) • Spanyolország–Szlovénia 33–26 (13–14). A csoport végeredménye: 1. ROMÁNIA 8 pont, 2. Franciaország 7 (135–98), 3. Spanyolország 7 (135–109), 4. Szlovénia 6, 5. Angola 2, 6. Paraguay 0.B-csoport: • Magyarország–Csehország 30–29 (17–14) • Lengyelország–Argentína 38–20 (19–9) • Svédország–Norvégia 21–18 (16–18). A végeredmény: 1. Svédország 8 pont, 2. Norvégia 8, 3. MAGYARORSZÁG 6, 4. Csehország 4, 5. Lengyelország 4, 6. Argentína 0.C-csoport: • Japán–Tunézia 31–13 (15–6) • Brazília–Montenegró 23–23 (13–12) • Oroszország–Dánia 32–27 (12–11). A végeredmény: 1. Oroszország 10 pont, 2. Dánia 6, 3. Japán 5, 4. Montenegró 5, 5. Brazília 4, 6. Tunézia 0.D-csoport: • Kína–Kamerun 26–26 (13–13) • Hollandia–Németország 31–23 (18–10) • Szerbia–Koreai Köztársaság 33–28 (15–14). A végeredmény: 1. Szerbia 8 pont, 2. Hollandia 7, 3. Németország 7, 4. Koreai Köztársaság 6, 5. Kamerun 1 (105–150), 6. Kína 1 (92–164).

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény, döntetlennél a jobb gólkülönbség rangsorolt.

A nyolcaddöntős folytatásban: • Szerbia–Montenegró • Magyarország–Franciaország • Dánia–Németország • Svédország–Szlovénia. Hétfői mérkőzések: • Oroszország–Koreai Köztársaság • Románia–Csehország (18.30 órakor) • Japán–Hollandia • Spanyolország–Norvégia.