Női kézilabda vb: Románia négy forduló után százszázalékos és csoportelső

Románia válogatottja a negyedik mérkőzését is megnyerte a németországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörében.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO csapatát irányító spanyol Ambros Martín csapata csütörtökön az A-csoportban Angola együttesét győzte le három góllal Trierben. Mivel az esti spanyol–francia meccsen döntetlen született, azt jelenti, hogy a román gárda az utolsó fordulóbeli, franciák elleni, lapzárta után végződött meccseredményétől függetlenül az első helyen végez.

A találkozó 27–24 (14–14) arányú román sikerrel végződött, de az összecsapás csak az utolsó öt percben dőlt el.

Angola, amely tavaly a riói olimpián meglepetésre legyőzte Neaguékat, az első félidőben négy góllal is vezetett (12–8 és 13–9), ekkor azonban a sárga mezesek összekapták magukat, s 13-nál utolérték az afrikai bajnokot, s a szünetre is döntetlennel vonultak a felek (14–14).

Fordulás után egy ideig Románia volt előnyben egy-egy góllal (15–14, 16–15 és 17–16), azonban Angola fordított és meglépett kettővel (20-18 és 21–19. Az 52. percben, még az afrikaiak vezettek 23–22-re, Ambros Martín azonban felrázta csapatát és újabb fordítás következett (24–23). Angolától még egy egyenlítésre tellett (24–24), ám az utolsó percekben már csak a Cristina Neagu vezérelte együttes talált be.

A román góldobók: Cristina Neagu 7, Geiger Melinda és Aneta Udriştioiu 4–4, Valentina Ardean-Elisei, Cristina Florianu és Crina Pintea 3–3, Eliza Buceschi 2, Ana-Maria Drăguţ 1. Angolától Isabel Guialo és Magda Cazanga volt a legeredményesebb 7–7 találattal.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A-csoport: • Románia–Angola 27–24 (14–14) • Szlovénia–Paraguay 28–22 (18–9) • Spanyolország–Franciaország 25–25 (10–11). A csoport állása: 1. ROMÁNIA 8 pont, 2. Szlovénia 6, 3. Franciaország 5 (109–81), 4. Spanyolország 5 (102–83), 5. Angola 0 (92–113), 6. Paraguay 0 (67–124).B-csoport: • Magyarország–Lengyelország 31–28 (13–11) • Svédország–Argentína 38–24 (17–13) • Norvégia–Csehország 34–16 (20–7). Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Svédország 6, 3. MAGYARORSZÁG 4 (108–98), 4. Csehország 4 (105–117), 5. Lengyelország 2, 6. Argentína 0.

A C- és a D-csoportban csütörtökön szünnap volt. A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

A női kézilabda-világbajnokság pénteki eredményei: • Magyarország–Csehország 30–29 (17–14) • Franciaország–Románia 26–17 (17–10).