Női kézilabda vb: román továbbjutás
Vissza

Női kézilabda vb: román továbbjutás

A győriek spanyol edzője, Ambros Martín a honfitársai ellen is győzelemre vezette Románia válogatottját, amely továbbra is százszázalékos a tornán, és három győzelemmel már továbbjutott a női kézilabda világbajnokság nyolcaddöntőjébe.

A román válogatott rendkívül fontos győzelmet aratott, két gól különbséggel legyűrte a spanyol gárdát. A kedd esti trieri mérkőzés gyengén indult Neaguéknak, a spanyolok 2–0-ra, 3–1-re és 4–2-re is vezettek, ám ekkor befogták őket (4–4). Ezt még követte egy spanyol felvillanás (6–4), de utána következett egy 5–0-s sorozat, s ekkor már Románia vezetett 9–6-ra (igaz, ez volt a legnagyobb előnye a mérkőzésen). A második 30 percre 9–7-tel fordultak.

Spanyolország fordulás után fordítani tudott (10–9), majd ismét megléptek két góllal (14–12). Az ibériaiak három ízben még vezettek, de Ambros Martín együttese 17-nél utolérte, majd a hajrában el is hagyta őket, s 19–17 arányban diadalmaskodott.

A két csapat:

ROMÁNIA: Denisa Dedu, Julija Dumanska (11 védés) — Aneta Udriştioiu, Geiger Melinda Eliza Buceschi (4 gól), Cristina Neagu (8), Ana-Maria Popa, Valentina Ardean-Elisei (1), Cristina Florianu, Cristina Laslo, Ana Maria Berbece, Crina Pintea (4), Tatár Tímea, Cynthia Tomescu, Mădălina Zamfirescu, Ana-Maria Drăguţ (2); szövetségi kapitány: Ambros Martín (Spanyolország).

SPANYOLORSZÁG: Silvia Navarro (11 védés), Darly Zoqbi De Paula (1 védés) — Carmen Martin (3), Jennifer Gutierrez Bermejo (2), Elisabet Chavez Hernandez, Paula Garcia Avila (2), Amaia Gonzalez De Garibay Barba (1), Nerea Pena (4), Lara Gonzalez Ortega, Mireya Gonzalez Alvarez (4), Almudena Rodriguez Rodriguez, Maitane Etcheverria Martinez, Ivet Musons Gimeno (1), Alexandrina Cabral Barbosa; szövetségi kapitány: Carlos Viver Arza.

Eredmények, csoportkör, 3. forduló:

A-csoport: • Románia–Spanyolország 19–17 (9–7) • Franciaország–Paraguay 35–13 (14–10) • Szlovénia–Angola 32–25 (15–15). A csoport állása: 1. ROMÁNIA 6 pont, 2. Franciaország 4 (84–56), 3. Spanyolország 4 (77–58), 4. Szlovénia 4 (84–79), 5. Angola 0 (68–86), 6. Paraguay 0 (45–96).B-csoport: • Magyarország–Argentína 33–15 (18–7) • Svédország–Csehország 36–32 (16–18) • Norvégia–Lengyelország 35–20 (18–11). Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Csehország 4 (89–83), 3. Svédország 4 (91–87), 4. MAGYARORSZÁG 2 (77–70), 5. Lengyelország 2 (78–94), 6. Argentína 0.C-csoport: • Oroszország–Brazília 24–16 (14–7) • Japán–Montenegró 29–28 (12–15) • Dánia–Tunézia 37–19 (15–6). Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Dánia 4, 3. Brazília 3 (67–74), 4. Japán 3 (75–88), 5. Montenegró 2, 6. Tunézia 0.D-csoport: • Németország–Szerbia 22–22 (9–11) • Koreai Köztársaság–Kína 31–19 (18–10) • Hollandia–Kamerun 29–22 (14–8). Az állás: 1. Szerbia 5 pont (99–66), 2. Németország 5 (73–55), 3. Hollandia 4 (91–61), 4. Koreai Köztársaság 4 (73–64), 5. Kamerun 0 (58–91), 6. Kína 0 (57–114).

A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe. Pontazonosság esetén két csapat között az egymás elleni eredmény rangsorol, több csapat holtversenyénél pedig valamennyi érintett válogatott egymás elleni eredménye, illetve egymás ellen szerzett pontjainak száma. Ha ez sem dönt, akkor az egymás elleni gólkülönbség alapján állapítják meg a sorrendet.

EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Három terrortámadást akadályoztak meg ...
1989. december 17: 28 évvel ezelőtt ...
Leonardo Sini nyerte a Maestro Solti ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ