Női kézilabda vb: Norvégiával egy csoportban a magyarok

Női kézilabda vb: Norvégiával egy csoportban a magyarok
Többek között a címvédő Norvégiával került azonos csoportba a magyar női kézilabda-válogatott a december 1. és 17. között esedékes, németországi világbajnokságon. Románia Franciaországot és Spanyolországot kapta a kemény ellenfelek közül.

A vb- és Eb-aranyérmes, olimpiai harmadik Norvégia mellett Svédország, Csehország, Lengyelország és Argentína lesz Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapatának ellenfele.

„A hatodik kalapból szerettem volna elkerülni a szabadkártyás lengyeleket, így nem örülök, hogy egy könnyebben legyőzhető csapat helyett őket kaptuk” – nyilatkozta a magyar szövetség Facebook-oldalán a sorsolás után Kim Rasmussen szövetségi kapitány. A szakember hozzátette, a többi kalapból kisorsolt együttesek helyett könnyebb és nehezebb ellenfelek is juthattak volna a magyaroknak. Örömét fejezte ki amiatt, hogy Hollandiát – amelyet a világ jelenlegi legjobb csapatának tart – elkerülte a válogatott. „Összességében nem olyan rossz a csoportbeosztásunk” – szögezte le a dán edző.

A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

A magyar érdekeltségű B-csoport mérkőzéseit Bietigheim-Bissingenben rendezik, az innen továbbjutók Trierből, az A-csoportból kapnak ellenfelet.

Utóbbi hatosban kapott helyett Románia is, a válogatott az egyetlen, amely minden eddigi vb-n részt vett, ez a 23. indulása. A spanyol Ambros Martín szövetségi kapitány edzette válogatott a riói ötkarikás játékokon ezüstérmet szerzett, a tavalyi Európa-bajnokságon harmadik helyezett Franciaországot és az erős európai ellenfelek közül még Spanyolországot kapta, ezenkívül Szlovénia, Angola és Paraguay az ellenfele.

A csoportok, a vb honlapja alapján:

A-csoport: Franciaország, ROMÁNIA, Spanyolország, Szlovénia, Angola, Paraguay; B-csoport: Norvégia, Svédország, Csehország, MAGYARORSZÁG, Argentína, Lengyelország; C-csoport (Oldenburg): Dánia, Oroszország, Brazília, Montenegró, Japán, Tunézia; D-csoport (Lipcse): Hollandia, Németország, Szerbia, Koreai Köztársaság, Kína, Kamerun.