Női kézilabda EHF-kupa: magyar sikerek

Már az első félidőben jelentős előnyre tett szert, végül fölényesen, 13 góllal győzött a Székesfehérvár női kézilabdacsapata EHF-kupa-meccsen Lipcsében. Az Érdi HC leiskolázta a német Bietigheim együttesét.

A fehérváriak az első csoportkörben kikaptak öt góllal az orosz Kuban Krasznodar vendégeként. A négyes tagja még a francia Brest Bretagne, amely az Alba Fehérvár előtt az első helyen áll.

Az Érd – amely egy hete három góllal kikapott a Rosztov-Don vendégeként – különösen a második félidőben remekelt, s az addig egygólos előnyéhez még hetet tett hozzá. A csoport tagja még a norvég Byasen Trondheim.

Eredmények, EHF-upa, nők, csoportkör, 2. forduló:

B-csoport: • HC Lipcse (német)–Székesfehérvár Alba Fehérvár KC 21–34 (8–14) • Brest Bretagne (francia)–Kuban Krasz-nodar (orosz) 27–21. A csoport állása: 1. Brest Bretagne 4 pont, 2. Alba Fehérvár 2 (60–52), 3. Kuban 2 (52–53), 4. Lipcse 0.C-csoport: • Érdi HC–SG BBM Bietigheim (német) 35–27 (17–16) • Byasen Trondheim (norvég)–Rosztov-Don (orosz) 29–24. Az állás: 1. ÉRD 2 (59–54), 2. Byasen 2 (62–63), 3. Bietigheim 2 (66–68), 4. Rosztov-Don 0. Négy kvartettben rendezik a küzdelmeket, az oda-vissza alapon játszott körmérkőzések zárultával az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe. Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF-kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.