Női kézilabda Eb-selejtezők: parádés kezdés

A magyar női kézilabda-válogatott 25 góllal legyőzte Koszovó csapatát az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában szerdán az Elek Gyula Arénában. Románia 11 gól különbséggel verte Ausztriát.

A koszovóiak ellen végig rendkívül egyoldalú találkozó legeredményesebb játékosa Bódi Bernadett és Görbicz Anita volt, egyaránt hat góllal.

„Az történt a mérkőzésen, amire számítottunk, voltaképpen minden a terv szerint alakult” – idézi a magyar szövetség honlapja Kim Rasmussen szövetségi kapitány nyilatkozatát. A magyar együttes vasárnap Minszkben a fehéroroszok vendégeként folytatja szereplését a kvalifikációs sorozatban. A selejtezőcsoport negyedik tagja a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia.

A Râmnicu Vâlcea-i Traian Sportcsarnokban rendezték a román–osztrák Eb-selejtezőt. A spanyol Ambrosio Jose Martín Cedres, azaz Ambros Martín tanítványainak sikere egy percig sem forgott kockán, adott pillanatban 13 góllal is vezettek (34–21). A legtöbb gólt Cristina Zamfir Florianu (6), illetve az osztrák-magyar kettős állampolgársággal rendelkező Kovács Patrícia (7) dobta. Ausztria szövetségi kapitánya a temesvári születésű Herbert Müller.

A portugáliai Lusóban következik a második fordulós meccs vasárnap 17 órától.

A négyes első két helyezettje, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jut ki az olimpiai kvalifikációs kontinenstornára, amelynek jövő decemberben Franciaország ad otthont.

Női Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló:

7. csoport: • Magyarország–Koszovó 37–12 (18–5).4. csoport: • Románia–Ausztria 36–25 (18–11).